Poznań: Polski Teatr Tańca „Dlaczego na trzy, skoro na dwa?” – czwartkowe rozmowy o tańcu

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca „Dlaczego na trzy, skoro na dwa?” – czwartkowe rozmowy o tańcu

fot. Andrzej Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Co łączy szalonego oberka z chocholim tańcem? Między innymi nad tym pytaniem zastanowią się uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu czwartkowych rozmów o tańcu, organizowanych przez Polski Teatr Tańca. Najbliższe, 24 stycznia, poświęcone będzie spektaklowi Wesele. Poprawiny w reżyserii Michała Libera. O ruchowej strukturze tego spektaklu Anna Królica porozmawia z zaproszonymi gośćmi: Iwoną Pasińską, choreografką i Leszkiem Rembowskim, znawcą stylów i technik tańców ludowych i narodowych.

Bezpośrednio po spotkaniu, o godz. 20, widzowie będą mogli obejrzeć spektakl Wesele. Poprawiny. http://www.taniecpolska.pl/wydarzenia/show/15364

Kuratorka projektu: Anna Królica

Paneliści: Iwona Pasińska, Leszek Rembowski

Rozpoczynający się 2019 rok w Polskim Teatrze Tańca będzie Rokiem Wyklętych. Organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników do wspólnej podróży traktem wypartych wątków i tematów, oswajania postaci, historii i zjawisk napiętnowanych, zapomnianych, zepchniętych na margines, okrzykniętych tabu, postrzeganych jako Jungowski cień na poziomie zbiorowym lub osobistym, ale też fascynujących, nieznanych, domagających się zgłębienia, być może „przepisania”, reinterpretacji, ponownego odkrycia. Zanim powstaną nowe spektakle (pierwsza premiera 29 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Teatru), pokazane zostaną produkcje z poprzedniego roku, Roku Bogów i Roku Guślarzy 2017, ukazujące boskie wątki w ludzkich historiach i pozwalające przyjrzeć się materialnemu i duchowemu wymiarowi polskiej tradycji i obyczajowości.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close