Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Festiwal jako instytucja kultury?”

Zdjęcie: Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Festiwal jako instytucja kultury?”

This Takes Time. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Odpowiednie dać tańcowi słowo to cykl rozmów  poruszających zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Organizatorzy chcą, aby tradycją w Polskim Teatrze Tańca stały się spotkania z widzami wokół aktualnych zagadnień, związanych z przestrzenią sztuki choreograficznej w kontekście eksperymentu.

Podczas październikowego spotkania zaproszeni goście będą dyskutować o innym spojrzeniu na   rolę i miejsce festiwalu w kulturze, a także rozważać możliwości, które otwiera dla kuratorów i artystów. Pretekstem do podjęcia rozmowy jest nowo wydana książka Odzyskiwanie tego, co oczywiste. O instytucji festiwalu pod redakcją Marty Keil. Publikacja została wydana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i Konfrontacje Teatralne w Lublinie.

Jak pisze Marta Keil, kuratorka Konfrontacji Teatralnych oraz redaktorka książki: „Podstawowym założeniem książki jest wyrysowanie mapy kontekstów myślenia o festiwalu jako jednej z ważnych współczesnych instytucji sztuki”.

Kuratorka projektu/prowadzenie: Anna Królica

Uczestniczki: Julia Hoczyk, Marta Keil, Iwona Pasińska

Wstęp wolny.

Rozmównice – czwartkowe rozmowy o tańcu

Podczas spotkań podczas od października do grudnia 2017 organizatorzy zapraszają do rozmowy o najnowszych na rynku wydawniczym w Polsce publikacjach dotyczących tańca. Do udziału w rozmowie zaproszeni zostaną autorki i autorzy  książek oraz eksperci.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Polski Teatr Tańca, Aula Baletowa, ul. Kozia 4.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close