Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Taniec i technologia”

Zdjęcie: Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Taniec i technologia”

Kamuflaż. Grafika: Justyna Miśkowiec

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza na spotkanie z cyklu Odpowiednie dać tańcowi słowo. Czwartkowe rozmowy o tańcu, poświęcone książce Taniec w sprzężeniu nauk i technologii. Nowe perspektywy w badaniach tańca autorstwa Sandry Frydrysiak. Gośćmi Anny Królicy będą autorka publikacji oraz Iwona Pasińska, dyrektor Polskiego Teatru Tańca, prof. dr hab. Agnieszka Jelewska i dr Michał Krawczak  – badacze transdycyplinarnych relacji pomiędzy nauką, sztuką kulturą i technologią, współtwórcy HAT Research Center na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, (artandsciencestudies.com), członkowie kolektywu Daed Baitz (daedbaitz.com).

Sandra Frydrysiak to teoretyczka i badaczka tańca, doktor nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa, adiunkt w Zakładzie Antropologii Kultury w Katedrze Kulturoznawstwa  UMK w Toruniu. Kieruje projektem „+-mózg”, w ramach którego wraz z badaczami z Instytutu PAN zajmuje się percepcją tańca współczesnego w wirtualnej rzeczywistości. W publikacji Taniec w sprzężeniu nauk i technologii. Nowe perspektywy w badaniach tańca zastanawia się, jak w przemianach zachodzących w tańcu współczesnym odbijają się przekształcenia kulturowe, wynikające z oddziaływania nowych rozwiązań naukowych i technologicznych na organizm ludzki. W spektrum jej zainteresowania znajdują się zarówno prace choreograficzne, jak i eksperymenty neurokognitywne, badania laboratoryjne czy badania z obszaru art and science.

Książka została opublikowana przez wydawnictwo Przypis w Łodzi, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu wydawniczego 2017. Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie 30 zł. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Więcej o książce

Przypomnijmy, że cykl Odpowiednie dać tańcowi słowo (kuratorka: Anna Królica) obejmuje rozmowy poruszające zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Raz w miesiącu Polski Teatr Tańca w Poznaniu zaprasza na spotkanie i rozmowę o najistotniejszych zagadnieniach związanych z przestrzenią sztuki choreograficznej w kontekście eksperymentu. Ostatnio  spotkania poświęcone są nowościom wydawniczym.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Studio Polskiego Teatru Tańca, ul. Kozia 4.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close