Siedlce/„MY | WY on tour”: Krakowski Teatr Tańca „MY | WY”

Zdjęcie: Siedlce/„MY | WY on tour”: Krakowski Teatr Tańca „MY | WY”

Krakowski Teatr Tańca "MY | WY", fot. Krzysztof Kadis

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowski Teatr Tańca zaprasza na spektakl MY | WY w choreografii Eryka Makohona, który zostanie pokazany w ramach trasy MY | WY on tour.

Pojawiająca się w spektaklu technika śpiewu białego (charakterystyczna technika wykonawcza m.in. górali polskich) przynosi konotacje z ideami wolnościowymi, ale także z ekstatycznością, która często stanowi źródło buntu. Ludowe inspiracje to nie tylko nawiązanie do polskiej mentalności z jej nutą przaśności i przywarami, przy jednoczesnym naddaniu współczesnego beatu, ale także odniesienie do polskiej techniki tańca współczesnego – koncepcji stworzonej przez Jacka Łumińskiego, polskiego choreografa i antropologa. Zakłada ona czerpanie z ludowości jako ucieleśnienia nie tylko tradycji, ale też pamięci historycznej czy losów narodu pozostawiających „ślady pamięci” w ciele, możliwe do przekucia we współczesny kod ruchowy, sam w sobie stanowiący dramaturgię ciała. Ten kod ruchowy staje się głównym, naturalnym i organicznym sposobem kinestetycznej komunikacji aktor–widz, a zarazem buduje dramaturgię całego spektaklu.

Teaser 1

Teaser 2

koncepcja i dramaturgia: Eryk Makohon

muzyka: Michał Paduch

śpiew: Paulina Dziuba

scenografia, światło: Eryk Makohon

występują: Pamela Bosak, Paulina Dziuba, Monika Godek, Paweł Łyskawa, Angelika Mizińska, Magdalena Skowron, Mateusz Ulczok, Dominik Więcek

współpraca: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA

organizacja i koordynacja projektu: Agnieszka Skotniczna, Instytut Promocji Kultury Polskiej

data premiery: 16 grudnia 2017

czas trwania: 60 minut

Przedstawienie Krakowskiego Teatru Tańca jest spektaklem znakomicie skomponowanym, z jednej strony „czystym”, niezwykle czytelnym, z drugiej jednak – przepełnionym dwuznacznymi niuansami, alegoriami. „MY | WY” to opowieść niezwykle przewrotna, nieprzewidywalna, ironiczna. Doskonale oddająca charakter mieszkańców dzisiejszego kraju nad Wisłą.

Podzieleni(e), Anna Jagarska, „nietak!t” nr 1-2/2018 wrzesień 2018

Spektakl został nagrodzony w Konkursie na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Siedlce: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close