Siedlce/Scena dla tańca 2014: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy“

Zdjęcie: Siedlce/Scena dla tańca 2014: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy“

Fot. Robin Thomson.

Wersja do druku

Udostępnij

Lubelski Teatr Tańca z  okazji otwarcia po renowacji Centrum Kultury w Lublinie (2013) zaprosił do współpracy włoskiego choreografa, pedagoga i dyrektora artystycznego Compagnie Deja Donne Simone Sandroniego. Ciekawe i intrygujące spotkanie tancerzy Lubelskiego Teatru Tańca z Sandronim przyniosło w efekcie spektakl Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy. Powstało przedstawienie niezwykle dynamiczne zarówno na płaszczyźnie reżyserii, choreografii, jak i muzyki. Tancerze poprzez ruch, gest, mimikę i słowo opowiadają swoje historie  – zabawne, wzruszające, w których prawda miesza się z fikcją literacką. Widzowie mogą nie tylko zobaczyć, ale też posłuchać, jak wygląda praca tancerza i poznać jej zarówno pozytywne, jak i negatywne strony.

O spektaklu:

Istnieją historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy i takie, których lepiej byłoby też nigdy nie opowiedzieć. Historie, które sprawiają, że w oczach odbiorców stajemy się wielcy, bądź dramatycznie kurczymy się. Są chwile, kiedy czujemy potrzebę, aby coś powiedzieć, wyznać, ale opowieść pozostaje uwięziona w gardle oraz pomiędzy słowem zdolnym otworzyć wielkie drzwi a ciszą – oddziela je jedynie niewielka przestrzeń: jak mały kamień na krawędzi urwiska, który z powiewem wiatru lub pod ciężarem motyla, mógłby spaść w przepaść. Cztery charaktery, cztery osoby „opowiadają” swoje historie: słowami, obrazami, ciałem i ruchem, w ciszy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Cztery różne osobowości, zbyt blisko siebie, zarówno w przestrzeni fizycznej jak i czasowej, przesiąknięte sobą nawzajem, walczą o uwagę i intymność. Rozdrażnieni, jak na niedzielnym obiedzie rodzinnym, chcą znaleźć historię, której jeszcze nigdy nie opowiedzieli.

Choreografia i reżyseria: Simone Sandroni (Włochy)

asystentka choreografa: Elvira Zuñiga (Niemcy)

światło: Grzegorz Polak

dźwięk / video: Dariusz Kociński,

muzyka: collage

taniec: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń, produkcja: Teatr Centralny, Centrum Kultury w Lubline,

premiera: 28.09.2013

czas trwania: 60 min

Prezentacje spektakli w ramach projektu Historie dla każdego są współorganizowane przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Scena dla tańca”.

IMIT (miniaturka)Logo Scena dla tańca (miniaturka)

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Siedlce: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close