Sopot/20 lat działalności Sopockiego Teatru Tańca „!CELEBRACJA!”: „Ostatnie piętro” – reż. Joanna Czajkowska

Zdjęcie: Sopot/20 lat działalności Sopockiego Teatru Tańca „!CELEBRACJA!”: „Ostatnie piętro” – reż. Joanna Czajkowska

"Ostatnie piętro", plakat Katarzyna Turowska

Wersja do druku

Udostępnij

Sopocki Teatr Tańca z okazji 20-lecia swojej działalności zaprasza na premierę spektaklu Ostatnie piętro w reżyserii Joanny Czajkowskiej. Spektakl nawiązuje do filmów singapurskiego reżysera Erika Khoo, który w swoich filmach (m.in. 12 pięter, Mee Pok Man i Be with me) opowiada o samotności ludzi żyjących w dużych miastach i o podejmowanych przez nich próbach jej przekraczania. Widz spektaklu będzie mógł śledzić historie kilku różnych bohaterów, m.in. pracowników baru szybkiej obsługi, nastolatki przeżywającej pierwszą fascynację, samotnej kobiety. Ich losy krzyżować się będą wzajemnie, wpływając na siebie i rezonując. Twórcy chcą oddać specyficzny nastrój filmów singapurskiego artysty, w których melancholia miesza się z realizmem. W warstwie choreograficznej spektakl nawiązuje do pierwszych 10 lat działalności Sopockiego Teatru Tańca. Założyciele STT remiksują własną twórczość, badając na ile rozwiązania sprzed 10 czy 20 laty mogą być nadal interesujące.

Scenariusz i reżyseria: Joanna Czajkowska
Kreacje aktorskie, współpraca chorograficzna: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Kamila Maik, Kacper Matuszewski, Kalina Porazińska
Muzyka: Mariusz Noskowiak
Wideo: Michael Brown
Scenografia i stylizacja: Joanna Czajkowska
Kostiumy: CROPP
Reżyseria oświetlenia: Mateusz Gierc

Plakat: Katarzyna Turowska
Czas trwania: ok. 50 minut

Dzięki uprzejmości Muzeum Sopotu, w Klubie Atelier spektaklowi towarzyszyć będzie wystawa wybranych zdjęć z historii STT. Jej wernisaż odbył się w Muzeum Sopotu w maju 2018 roku.

Organizatorzy:

              

Partner premiery Ostatnie piętro:

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Sopot: Teatr na Plaży, Aleja Mamuszki 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close