Ludzie tańca

Kamila Maik

  • tancerka
  • choreografka
  • pedagożka
Zdjęcie: Kamila Maik

Na zdjęciu: Kamila Maik. Fot. Anna Kłosowska

Wersja do druku

Udostępnij

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Od najmłodszych lat tańczyła na deskach Opery Bałtyckiej i Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Jest dyplomowaną tancerką tańca współczesnego, baletu oraz tańca charakterystycznego. Jej pasją jest także akrobatyka, co pomaga jej wzmocnić sylwetkę i osiągnąć wyższy poziom w swoim ukochanym tańcu współczesnym. Wszelkiego rodzaju Movement, Animal Flow czy Taniec Organiczny nie są jej obce.

W roku 2018 została laureatką nagrody Sopocka Muza dla Młodego Twórcy. Uwielbia z tańcem wychodzić poza salę treningową, współtworzy produkcje wideo jako tancerka oraz choreografka, współpracuje z trójmiejską sceną taneczną. Od 2015 jest związana z Sopockim Teatrem Tańca, gdzie zrealizowała spektakle Przedmiot Nieocenionej Wartości, Lechistan Pany Arka, Melancolia i Dyskretny Urok Picassa.

W latach 2019–2020 współpracowała z Kolektywem Mololo, z którym zrealizowała spektakle uliczne Czerwony Kapturek w Gotik Stajlu oraz #M19. Obecnie prowadzi  własne  miejsce, czyli Takie Studio Tańca, gdzie współpracuje z młodymi tancerzami i rozwija ich pasję. Kocha patrzeć na rozwój i ciężką pracę swoich tancerzy. Spod swoich skrzydeł wypuściła już kolejne pokolenie instruktorów.

Zdjęcie

Na zdjęciu: Kamila Maik. Archiwum Sopockiego Teatru Tańca

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close