Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Melencolia” – reż. i chor. Jacek Krawczyk

Zdjęcie: Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Melencolia” – reż. i chor. Jacek Krawczyk

Fot. materiały Sopockiego Teatru Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

Inspiracją dla artystów Sopockiego Teatru Tańca do spektaklu Melencolia jest  wizjonerskie dzieło renesansowego artysty Albrechta Dürera Melancholia I (1514). Zagadkowość miedziorytu, bogactwo jego symboli i ukrytych znaczeń, metafor oraz alegorii intryguje i inspiruje humanistów do podążania za niezwykłym, żywym intelektem twórcy. Ponadczasowa, uniwersalna symbolika tego dzieła jest punktem wyjścia do rozważań na temat osobliwego stanu ducha, jakim jest melancholia.  Z mrocznego miedziorytu Dürera wyłania się przede wszystkim obraz intrygującej uskrzydlonej postaci, Kobiety-Anioła, istoty wyższej w emocjonalnym stanie niemocy, rozpaczy rozumu. Postać jest niewątpliwie alegorią artysty, mającego dekadencką, katastroficzną wizję świata. I tylko  leżące na kolanach Anioła księga i cyrkiel – symbole Twórcy-Architekta Świata – dają nadzieję na przetrwanie sztuki, osiągnięcie harmonijnego, świetlistego stanu duszy.

I jest potęga wasza ciemne usta

We wnętrzu, z chmur jesiennych

Sformowana postać (…)

Nad zgruchotanym stosem męskich kości

Ta cicha mniszka.

Georg Trakl, Melancholia

 

Scenariusz, reżyseria: Jacek Krawczyk

Choreografia: Jacek Krawczyk

Współpraca choreograficzna i wykonanie:  Joanna Czajkowska, Aleksandra Foltman, Magdalena Laudańska, Kamila Maik, Artur Gołdys, Jacek Krawczyk

Muzyka: Mariusz Noskowiak

Wizualizacje: Łukasz Boros

Scenografia: Artur Gołdys, Jacek Krawczyk

Kostiumy: projekt – Joanna Czajkowska, wykonanie – Agnieszka Puławska

Światła: Rico

Bilety: 10-30 zł

Rezerwacje: rezerwacje.stt@gmail.com

Sopocki Teatr Tańca - logo 2018 (miniaturka)Logo SIC! Dance Association Sopot (miniaturka)   Logo Sopot (miniaturka)Logo Teatr na Plaży (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close