Gdańsk/Metropolia Jest Okey 2017: „Młody Jan” – pokazy GSA i Spopocki Teatr Tańca „Przedmiot nieocenionej wartości”

Zdjęcie: Gdańsk/Metropolia Jest Okey 2017: „Młody Jan” – pokazy GSA i Spopocki Teatr Tańca „Przedmiot nieocenionej wartości”

Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Dnia Teatrów Tańca w ramach trójmiejskiego festiwalu Metropolia Jest Okey odbędzie się pokaz spektaklu Przedmiot nieocenionej wartości Sopockiego Teatru Tańca w choreografii Joanny Czajkowskiej oraz pokazy solistek grup konkursowych Gdańskiej Szkoły Artystycznej Młody Jan. Publiczność zobaczy 7 solistek w 10 choreografiach oraz pokazy improwizacji. Każda z choreografii to osobna historia, oparta na technice tańca jazzowego lub contemporary. Widzowie będą mogli oglądać m.in. historie pewnego snu, współczesną opowieść o czerwonym kapturku, choreografię inspirowaną oskarowym musicalem Lalaland, pojawi się również fragment słynnego listu Marthy Graham do Agnes de Mille. Na koniec tancerki zaprezentują sie w pokazie improwizacji. Są to solistki z tanecznych grup konkursowych Gdańskiej Szkoły Artystycznej, których głównym trenerem, choreografem i opiekunem artystycznym jest Dorota Julkowska.

Przedmiot nieocenionej wartości

W spektaklu artyści STT odnoszą się do innowacyjności w kontekście obrazu CIAŁA, fizyczności, a także historii polskiego teatru tańca. Można więc powiedzieć, że ośrodkiem zainteresowania jest tu CIAŁO człowieka, jako skafander dla ratio i psyche, jako transmiter treści, czy jako środek komunikacji. Obok fragmentów inspirowanych pracami Jarzynówny-Sobczak, Conrada Drzewickiego i Ewy Wycichowskiej, spektakl zawiera sceny z zupełnie autorską choreografią. Narratorami opowieści jest Odkrywca i jego Alter Ego. Sopocki Teatr Tańca snuje opowieść o ciele tańczącym, ciele czującym i myślącym, o ideale oraz o drogach i kodach tańca, a niektórzy miłośnicy malarstwa dostrzegają w Przedmiocie nieocenionej wartości odniesienia do obrazów Edgara Degasa, a znawcy fotografii do zdjęć Davida Hamiltona.

Scenariusz, choreografia, reżyseria: Joanna Czajkowska
Współpraca choreograficzna i kreacja postaci: Jacek Krawczyk, Joanna Nadrowska, Kalina Porazińska, Magdalena Laudańska, Kamila Maik, Maciej Sheva Mołdoch
Kostiumy: Adam Królikowski
Scenografia: Joanna Czajkowska, Artur Aponowicz
Muzyka: Mariusz Noskowiak
Wizualizacje, plakat: Katarzyna Teresa Turowska
Światła: Artur Aponowicz / Rico

WSTĘP: wolny. Liczba miejsc ograniczona.

***

Organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury / www.nck.org.pl

Festiwal Metropolia Jest Okey dofinansowany jest ze środków Miasta Gdańska

Patronat honorowy: Marszałek Woj. Pomorskiego Mieczysław Struk

Partnerzy festiwalu:
Radio Gdańsk
Klub Parlament
Łączy nas Gdańsk
RamTamTam
Kulmiasto

Patroni medialni:
Trojmiasto.pl
Radio Gdańsk
Polski Portal Kultury O.pl
Pomorskie.eu

Media społecznościowe Festiwalu:
Twitter: bit.ly/MJOTwitter
Instagram: bit.ly/MJOInstagram

Mapa wydarzeń: bit.ly/MJO2017Mapa

Organizatorzy informują, że wydarzenia festiwalowe są dokumentowane przez fotografa oraz ekipę filmową w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww. celów.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Centrum Św. Jana, ul. Świętojańska 50

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close