Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Przedmiot nieocenionej wartości” – chor. Joanna Czajkowska

Zdjęcie: Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Przedmiot nieocenionej wartości” – chor. Joanna Czajkowska

Kadr z filmu Mr. GaGa

Wersja do druku

Udostępnij

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na premierowy pokaz spektaklu Przedmiot nieocenionej wartości w choreografii Joanny Czajkowskiej. W spektaklu twórcy odnoszą się do innowacyjności w kontekście obrazu ciała, fizyczności, a także historii polskiego teatru tańca. Można powiedzieć, że ośrodkiem zainteresowania będzie ciało człowieka, jako skafander dla ratio i psyche, jako transmiter treści, czy jako środek komunikacji.

Pojęcie innowacji pochodzi z języka łacińskiego; innovare czyli „tworzenie czegoś nowego”. Najczęściej przytaczana definicja innowacji podkreśla, iż „innowacja jest procesem polegającym na przekształceniu istniejących możliwości w nowe idee i wprowadzenie ich do praktycznego zastosowania”.

(Ewa Okoń-Horodyńska, Polityka innowacyjna UE, Wykład 1, s. 9)

Trailer

Scenariusz, choreografia, reżyseria: Joanna Czajkowska

Współpraca choreograficzna i kreacja postaci: Jacek Krawczyk, Joanna Nadrowska, Kalina Porazińska, Magdalena Laudańska, Kamila Maik, Maciej Sheva Mołdoch

Kostiumy: Adam Królikowski

Scenografia: Joanna Czajkowska, Artur Aponowicz

Muzyka: Mariusz Noskowiak

Wizualizacje, plakat: Katarzyna Teresa Turowska

W spektaklu zostały wykorzystane fragmenty wywiadu z tancerzem Opery Bałtyckiej, pedagogiem i choreografem Marcelim Żędzianowskim (17.07.1932 – 11.06.2014), zarejestrowane w marcu 2014 roku.

Bilety: 30 zł, 20 zł

rezerwacje.stt@gmail.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close