Sopot/Mistrzowskie warsztaty tańca: Anna Maria Krysiak – warsztaty

Zdjęcie: Sopot/Mistrzowskie warsztaty tańca: Anna Maria Krysiak – warsztaty

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na zajęcia z cyklu Mistrzowskie warsztaty tańca, które w maju poprowadzi Anna Maria Krysiak. W programie technika tańca współczesnego dla profesjonalnych tancerzy i zaawansowanych amatorów.

O zajęciach:

Styl ruchu Anny Marii Krysiak powstawał na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w Śląskim Teatrze Tańca oraz pracy z wieloma reżyserami, pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA. Jest on wynikiem jej własnych badań nad transformacją i możliwościami ciała człowieka, koncentracji na naturalnych impulsach z niego wypływających, swobodnego przepływu energii, pracy z ciężarem ciała, wykorzystania jego pędu i zawieszeń, czyli balansowania między stanem równowagi, a upadkiem.

Prowadząca:

Anna Maria Krysiak – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 1990-1992 pracowała w poznańskim Teatrze Wielkim. W latach 1992-2005 była tancerką Śląskiego Teatru Tańca. Występowała w choreografiach wielu artystów m.in.: Jacka Łumińskiego, Anny Sokolov, Conrada Drzewieckiego, Aviego Kaisera (Batsheva Dance Company), Paula Claydena (DV8), Marka Haima, Davida Dorfmana, Stephana Brinkmana (Pina Bausch Theatre). Prowadziła warsztaty tańca współczesnego na wielu festiwalach w Polsce, Europie oraz Indiach, USA i Kanadzie. W 2000 roku otrzymała medal im. Karola Szymanowskiego 200-lecia baletu polskiego za wybitny wkład w rozwój sztuki tanecznej, przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2004-2008 współpracowała z W&M Physical Theatre (Kanada). W latach 2006-2008 była choreografem i tancerką w Theatre Junction at the Grand (Calgary/Kanada). Od roku 2009 pracuje jako niezależny choreograf, tancerz i pedagog tańca współczesnego, tworząc spektakle zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Nieprzerwanie od tego czasu współpracuje z Teatrem Wielkim w Warszawie, występując w operach i spektaklach reżyserów, takich jak: Mariusz Treliński, Barbara Wysocka, Maja Kleczewska, Maciej Prus, Jacek Przybyłowicz i Andrzej Chyra. Stworzyła spektakle w swojej reżyserii i choreografii Apie mus dla Aura Dance Theatre (Kowno/Litwa) i Siksika – Real People (Poznań). Od 2014 roku, jako choreograf, współpracuje z reżyserem Wojtkiem Klemmem. Wspólnie zrealizowali Antygonę Sofoklesa (Lucerne Theatre), Czyż nie dobija się koni Horace’a McCoya (Harward Univercity Cambrige) oraz Świętą Joannę Szlachtuzów (Teatr Bogusławskiego w Kaliszu) i Edypa Tyrana Sofoklesa (Teatr Horzycy w Toruniu). Była tancerką i asystentką w spektaklu Ksenofonia Jana Komasy.

Koszt: 120 zł za całość, 60 zł za jeden dzień. Dla stałych uczestników MWA 100 zł za dwa dni / 50 zł za jeden dzień.

Zgłoszenia: sopot.dance.theatre@gmail.com (w tytule: „Mistrzowskie warsztaty tańca z Anną Krysiak”).

Po zapisaniu się i otrzymaniu wiadomości zwrotnej, uczestnicy są proszeni o dokonanie wpłaty na konto stowarzyszenia.
Dane:
DANCE [SIC!] ASSOCIATION
ul. Oskara Kolberga 31/20, 81-881 Sopot, Polska
NIP: 585-13-98-175 REGON: 192815546
Millenium Bank, nr rachunku: 85 1160 2202 0000 0001 4375 9094

Więcej o warsztatach na stronie: www.sopotdancetheatre.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Sopot: Teatr na Plaży, Sala Prób (II piętro), Aleja Mamuszki 2, w godz. 11.00-14.00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close