Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Pan Owen” + dyskusja z widzami „Słowo /obraz / taniec”

Zdjęcie: Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Pan Owen” + dyskusja z widzami „Słowo /obraz / taniec”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Pan Owen jest performansem w przestrzeni nieteatralnej inspirowanym kryminałem Agathy Christie I nie było już nikogo. Pokazowi towarzyszyć będzie dyskusja z widzami Słowo /obraz / taniec – wprowadzenie do interpretacji i analizy spektaklu teatru tańca opartego na tekście literackim.

 

[…] Od najmłodszych lat powodowała mną żądza zabijania. Ale równocześnie miałem silnie wyrobione poczucie sprawiedliwości […]Pragnąłem dokonać czegoś teatralnego, czegoś nieosiągalnego. […] Było moją ambicją wymyślić zbrodnię, której nikt nie rozwiąże. Ale żaden artysta nie zadowoli się samą sztuką. Potrzebny mu jest jeszcze aplauz.
Agatha Christie

 

„Panie i Panowie! Proszę o ciszę!

Wszyscy jesteście postawieni w stan oskarżenia!”

 

Koncept, scenariusz, reżyseria: Joanna Czajkowska
Choreografia, kreacje aktorskie, eksploracje: Magdalena Gabriel, Artur Gołdys, Paweł Opieszyński, Dorota Zielińska, Grażyna Słaboń, Krzysztof Grabowski, Magdalena Wójcik, Joanna Nadrowska, Jacek Krawczyk, Joanna Czajkowska
Muzyka na żywo: Michał Zeltman
Światła: Artur Aponowicz
Zdjęcia: Malwina Jakóbczyk miasto.Kultury.pl
Premiera spektaklu: teren Dworku Sierakowskich, Młody Byron, czwartek 30 maja 2013

Specjalne podziękowania dla Jerzego Snakowskiego za udostępnienie archiwum muzycznego, Piotra Czajkowskiego za użyczenie rewolweru alarmowo – sygnałowego Baflo – 9, Patrycjusza Dziczka i Moniki Górki za pomoc przy realizacji spektaklu.

Fragmenty spektaklu

Bilety: 30 zł

Ilość miejsc ograniczona – organizatorzy proszą o wcześniejsze rezerwowanie miejsc: sopot.dance.theatre@gmail.com

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close