Sopot: Sopocki Teatr Tańca „TRANSmisja” – idea: Joanna Czajkowska

Zdjęcie: Sopot: Sopocki Teatr Tańca „TRANSmisja” – idea: Joanna Czajkowska

Fot. Alicja Byzdra.

Wersja do druku

Udostępnij

 TRANSmisja nie próbuje opisywać, teoretyzować, czy diagnozować. To raczej nierzeczywisty, płynny teatralny obraz, którego głównym tematem jest ZMIANA. Widz zostanie zaproszony do świata, w którym nic nie jest na pewno, a za jedną wartością, kryją się następne. Performance nie jest jednak czystym „pokazem osobliwości” i najskrytszych marzeń scenicznych obu artystek, a ich transformacją. Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest nieprzypadkowe, a wręcz zamierzone.

Recenzja:

TRANSmisja to plastyczna wędrówka budowana dźwiękiem i gestem, czerpiąca energię ze „starcia” partnerek w tańcu. […] Obie tancerki uważnie kreślą ruch, starając się opowiedzieć do końca daną scenę, zaprosić widza do skupionego odbioru opowieści o zmianie. Postaci ludzkie w tej historii tracą swoje atrybuty, przepoczwarzając się wyraźnie, bez bólu, bez poczucia straty, że dokonuje się coś nienaturalnego.  Performance dwóch przedstawicielek Sopockiego Teatru Tańca jest rodzajem filozoficznej dyskusji o przyzwoleniu na transformację, która może nieść ze sobą wartości uniwersalne. Taniec Joanny Czajkowskiej i Joanny Nadrowskiej to osobliwa, estetyczna forma dojrzałej ekspresji, której swobodnie obie się poddają. Charakterystyczne dla STT wizualizacje Natalii Osuch i Dominika Rudasza dopełniają całość performance’u, przypominając dodatkowo bajkowe «slajdowiska».

Katarzyna Wysocka

Gazeta Świętojańska.org

Opublikowano 06.08.2013

Koncept: Joanna Czajkowska
Kreacje, choreografia, szaleństwo: Joanna Nadrowska, Joanna Czajkowska
Muzyka: Grzegorz Welizarowicz, Bartosz Hervy
Wizualizacje: Natalia Osuch, Dominik Rudasz
Premiera: 3 sierpnia 2013, Scena Letnia Teatru BOTO, godz. 22.00

Bilety: 30 i 20 zł
Rezerwacje: sopot.dance.theatre@gmail.com

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close