Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Wild project”

Zdjęcie: Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Wild project”

Fot. z materiałów STT.

Wersja do druku

Udostępnij

Najnowszy spektakl Sopockiego Teatru Tańca z udziałem adeptów i tancerzy zespołu porusza temat instynktu i indywidualność człowieka jako istoty zanurzonej w zarówno biologicznych , jak i społecznych uwarunkowaniach. Inspiracją do powstania spektaklu była m.in. psychologiczna teoria instynktów Williama McDougalla (Hormizm) oraz obserwacja stosowanych przez siebie taktyk, zarówno tych uświadomionych, jak i ukrytych.

WILD PROJECT jest zatem zbiorem impresji, obrazów i tęsknot do bycia prawdziwym i prawdziwie wolnym. Do bycia częścią społeczeństwa z jednoczesnym silnym poczuciem i możliwością realizowania własnej indywidualności.

Koncept, choreografia, reżyseria: Joanna Czajkowska / Współpraca choreograficzna, taniec, kostiumy: Katarzyna Wyborska, Maria Miotk, Dorota Zielińska, Larysa Grabińska, Barbara Pędzich, Magda Wójcik, Joanna Nadrowska, Grażyna Słaboń, Dawid Kisiel, Marcin Guzicki / Muzyka: Bartosz Hervy / Fotografia: Alicja Byzdra / premiera 8 i 9 grudnia 2012, Teatr Na Plaży w Sopocie

Bilety: 30 i 20 zł
Rezerwacje: sopot.dance.theatre@gmail.com

Fragmenty recenzji:


Fragmenty recenzji:

„[…] „Wild Project” jest spektaklem tanecznym o wyraźnej koncepcji, odwołującej się do instynktowości człowieka, z jednej strony zaburzonej, z drugiej wciąż dającej o sobie znać. Człowiek u Czajkowskiej postawiony w różnych sytuacjach umie „zarządzać” swoimi instynktami, w wielu jednak momentach ulega zbyt łatwo „prowokacji” instynktu.

Projekt STT zasadza się na ukazaniu schematu, jaki wykorzystują ludzie do komunikowania się ze sobą. Obwąchiwanie, wyczekiwanie, zasadzanie się, pobudzanie, stymulowanie w kontakcie jednostka-jednostka raz jednostka-grupa, to przykłady zachowań, jakie odczytać można w spektaklu i teorii hormizmu […]. W procesie ewolucji człowiek zachował w podświadomości instynktowne impulsy, które wywołane w odpowiednim czasie, skutkują mniej lub bardziej dotkliwie.”


Koncept ujarzmiania. „Wild Project” STT

O najnowszej premierze Sopockiego Teatru Tańca w reżyserii Joanny Czajkowskiej.

Katarzyna Wysocka, port kultury.pl

„Wild Project” to jednak nie tylko zbiór scen oróżnej temperaturze, do bardzo ciekawej instrumentalnej muzyki Bartosza Hervy, ale także przegląd pomysłów reżyserskich ichoreograficznych. Joanna Czajkowska niebanalnie układa ruch, czerpie zpotencjału tancerzy […] Dziewiątkę tancerzy Czajkowska prowadzi odważnie iz rozmysłem, dając im swobodę podczas duetów iwystępów solowych (udana kontakt-improwizacja duetu Maria Miotk – Barbara Pędzich, ciekawe solo Larysy Grabińskiej).

Spektakl, tak jak jego muzyka, pełen jest zamierzonych dysonansów, zgrzytów irozstrojów. Niesie go przede wszystkim energia młodych tancerzy, którzy razem stanowią zgrany kolektyw. Dzięki temu scena zamienia się właściwie wtaneczny ring, na którym jest miejsce dla różnych technik. […]”

Dzika dziewiątka – o „Wild Project” Sopockiego Teatru Tańca

Łukasz Rudziński tromiasto.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Sopot: Teatr na Plaży, ul. Mamuszki 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close