Szczecin: Opera na Zamku: „Dzieje grzechu” – chor. Karol Urbański

Zdjęcie: Szczecin: Opera na Zamku: „Dzieje grzechu” – chor. Karol Urbański

Fot. materiały organizatorów

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na balet Dzieje grzechu.

Wersja do druku

Udostępnij

Dzieje grzechu to balet fabularny realizowany w technice tańca neoklasycznego, wg pomysłu i w choreografii Karola Urbańskiego, z muzyką Mieczysława Karłowicza. Kierownictwo muzyczne sprawuje Jerzy Wołosiuk. Klimat spektaklu podkreślają kostiumy Tijany Jovanovic, scenografia Wacława Ostrowskiego oraz projekcje multimedialne, które przygotowuje Krystian Drywa. Wizualna strona spektaklu inspirowana jesttwórczością Edwarda Muncha.

Czy miłość kobiety może sprowadzić ją na samo dno? Czy w opanowanym przez mężczyzn świecie jest w stanie ocalić swoją godność? Przedstawienie powstaje z inspiracji filmem Waleriana Borowczyka okrzykniętym największym skandalem polskiego kina i równie głośną książką Stefana Żeromskiego o tym samym tytule. Historia kobiety osamotnionej w świecie mężczyzn. Kobiety, która wiedziona namiętnościami trafia na samo dno. Kobiety, która od tego dna potrafi się odbić i ocalić pierwiastek siebie. To również historia świata, w którym nasze emocje, uczucia i słabości są obserwowane jak w sklepowej witrynie. Balet Dzieje grzechu to spotkanie z literaturą i filmem. Karol Urbański, twórca tego spektaklu zilustrował opowieść muzyką z epoki – późnoromantycznymi poematami symfonicznymi Mieczysława Karłowicza. Spektakl zyskał wyraz filmowy, stając się baletem fabularnym, taneczną adaptacją opowiadanej treści.

Trailer

Kierownictwo muzyczne: Jerzy Wołosiuk

Choreografia: Karol Urbański
Kostiumy: Tijana Jovanović
Scenografia: Wacław Ostrowski
Projekcje: Krystian  Drywa
Reżyseria światła: Dawid Karolak
Film: Łukasz Nyks

Czas trwania: 1h 50 min.

Ceny biletów: 25-60 zł

18 marca 2018 roku w ramach OPERAcji student – ceny biletów: 25 zł – z legitymacją studencką, 25 zł – os. towarzysząca.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Szczecin: Hala Opery, ul. Energetyków 40

godz. 19:00

Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

godz. 18:00

Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

godz. 19:00

Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close