VI Gdański Festiwal Tańca: Teatr W Twojej Głowie „Chorzy na miłość”

Zdjęcie: VI Gdański Festiwal Tańca: Teatr W Twojej Głowie „Chorzy na miłość”

Ciało w naprawie Fot. Renata Dąbrowska

Wersja do druku

Udostępnij

VI Gdański Festiwal Tańca zaprasza na kolejną własną produkcję – Chorzy na miłość Teatru W Twojej Głowie, stworzonego przez Bożenę Zezulę. Bożena Zezula: „Ideą spektaklu jest ukazanie, jak ludzie różnie rozumieją słowo „miłość”. Twórcy spektaklu zainspirowani prozą, będą wchodzić w role postaci z książki Manuela Vincenta Chorzy na miłość. Spektakl opowiadać będzie o „złym uczuciu”, uzależnieniu od namiętności i przemocy, o walce ze słabościami.”.

Chorzy na miłość/ Teatr W Twojej Głowie / Trójmiejska Korporacja Tańca / premiera

koncept, choreografia, światla, scenografia: Teatr W Twojej Głowie / wykonanie: Bożena Zezula, Danuta Markisz, Magdalena Sanocka, Krzysztof Dziwny Gojtowski, Robert Połyń / muzka, wizualizacje: Łukasz Krypel / realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2014 / 30 min.

Danuta Markisz – tancerka związana z Teatrem Dada von Bzdülöw w latach 1996-2000. Współpracowała z Teatrem Miejskim w Gdyni w latach 1996 – 2000 (m.in. Sen nocy letnie,  Antygona, Romeo i Julia). Pracując z Teatrem LipZezRew tańczyła w spektaklach Ciało w Naprawie oraz Kobieta z wydm.

Magdalena Sanocka – aktorka, tancerka. Współpracowała z Teatrem Akademia z Warszawy, z którym zrealizowała spektakl Sekstet, trzy duety i spinka. Brała też udział w spektaklu Pajace w reż. Anny Piotrowskiej. Występowała w spektaklu Teatru Lipzezrew Ciało w Naprawie.

Krzysztof Dziwny Gojtowski – aktor teatrów niezależnych, założyciel i lider Teatru Korkoro, kóry tezyduje w Teatrze Gdynia Główna. W roku 2013 pracował w największym norweskim cyrku repertuarowym – Stella Polaris. Od 2014 roku związany z Teatrem W Twojej Głowie.

Robert Połyń – aktor Teatru Dada von Bzdulow 1993-1995 (Peep Show, Zagłada ludu czyli moja wątroba jest bez sensu) i Lipzezrew Kobieta z wydm.

HARMONOGRAM FESTIWALU

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a festiwal jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Klub ŻAK / 80-266 Gdańsk / ul. Grunwaldzka 195/197

Miejska Instytucja Kultury

tel. /  fax: (+48) 58 344 05 73, 58 345 15 90

biuro@klubzak.com.pl ; www.klubzak.com.pl

 Więcej:

www.gdanskifestiwaltanca.pl

www.facebook.com/GdanskiFestiwalTanca

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close