VII Gdański Festiwal Tańca: Lubelski Teatr Tańca „Stalking Paradise” – chor. Külli Roosna, Kenneth Flak

Zdjęcie: VII Gdański Festiwal Tańca: Lubelski Teatr Tańca „Stalking Paradise” – chor. Külli Roosna, Kenneth Flak

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII Gdańskiego Festiwalu Tańca Klub Żak zaprasza na pokaz spektaklu Stalking Paradise Lubelskiego Teatru Tańca i Pracowni Fizycznej w choreografii i reżyserii Külli Roosny oraz Kennetha Flaka. Tematem przewodnim spektaklu jest poszukiwanie odpowiedzi na pytania związane z wiarą – w co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Czemu różne przekonania często bywają ze sobą sprzeczne? Poszlak dla tych filozoficznych rozważań dostarczyć ma nie tylko taniec, ale także dźwięk, całość jest natomiast znakomitym wyważeniem treści oraz formy.

Roosna i Flak prowadzą wspólne działania od 2008 roku. Realizują się zarówno jako autorzy choreografii oraz prowadzący warsztaty, jak i wciąż aktywni tancerze. W swoich spektaklach zawsze podejmują wyraziste tematy, od skandynawskiej mitologii przez totalitarne reżimy, po współczesną kulturę Internetu.

Z recenzji:

„Jest także Stalking Paradise fascynującym widowiskiem. Ze świetnie wykreowaną przestrzenią, nasuwającą skojarzenia z platońską jaskinią; bardzo dobrym światłem i dźwiękiem. A przede wszystkim ze znakomitą choreografią, fantastycznie realizowaną przez cały zespół wykonawców. Beata Mysiak, Anna Żak (fenomenalna wręcz w sekwencji „bezkontaktowej”), Ryszard Kalinowski i Wojciech Kaproń mają okazję pokazać skalę swoich możliwości, a Aleksandra Łaba i Wojciech Łaba z łódzkiej Pracowni Fizycznej współdziałają z nimi tak perfekcyjnie, jakby ich współpraca trwała nie kilkanaście tygodni, lecz całe lata. Od strony artystycznej należy ów spektakl uznać za dzieło wybitne.”

Andrzej Z. Kowalczyk o Stalking Paradise dla „Kuriera Lubelskiego”

„Występ jest jednocześnie wybuchowy i ekstrawertyczny, jest szybki, ma wyraźną drogę rozwoju, a jednak wciąż zdaje się być precyzyjnie wyliczony. Tancerze potrafią przekazywać uczucia bez pozornego pouczania, sentymentalizmu czy niejasności.”

Charlotte Myrbråten z norweskiego dziennika „Aftenposten”

„Oto jest świat, który nie mógł być wywołany przez nic innego poza fizycznymi detalami niezwykłego tańca pana Flaka.”

Roslyn Sulcas z „New York Times‘a”

choreografia, koncept: Külli Roosna, Kenneth Flak

wykonanie: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń / Lubelski Teatr Tańca; Aleksandra Łaba, Wojciech Łaba/ Pracownia Fizyczna

muzyka i wideo: Kenneth Flak

reżyseria światła: Grzegorz Polak

dźwięk: Dariusz Koniński

produkcja: Centrum Kultury w Lublinie, Instytut Muzyki i Tańca

premiera: 13.09.2014

czas trwania: 60 min.

Spektakl Stalking Paradise został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2014….

Program VII Gdańskiego Festiwalu Tańca

Bilety na spektakle: 

3 zł – na KARTĘ TANCERZA
5 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
10 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
15 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
25 zł 

 

Karnety jednodniowe: 5.06, 11.06 lub 14.06.2015

 
15 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
20 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
35 zł 

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

** wstęp wolny

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w. 117

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji.

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe: gft2@klubzak.com.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close