Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: „Ciało, czas i przestrzeń” – warsztaty weekendowe z Izą Szostak

Zdjęcie: Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: „Ciało, czas i przestrzeń” – warsztaty weekendowe z Izą Szostak

Fot. Jakub Wittchen.

Wersja do druku

Udostępnij

Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na warsztaty Ciało, czas i przestrzeń, które poprowadzi Iza Szostak.

Podczas warsztatów  uczestnicy zajmą się metodą pracy inspirowaną innowacyjnością ruchu Williama Forsythe’a oraz choreologią. Poprzez wykorzystanie takich elementów, jak: siła, czas i przestrzeń będą eksplorować potencjał ruchów dotychczas nam nieznanych.

Zajęcia będą składały się z 3 części. Pierwsza stawia na fizykalność i swój własny proces eksploracji ruchu. Druga będzie się skupiać na przyswojeniu materiału ruchowego (choreografii) proponowanej przez prowadzącą z niemałym wkładem uczestników. Trzecia część nastawiona jest na proces własnego poszukiwania choreografii i kompozycji ruchu. Całość zakończymy małą wewnątrzgrupową prezentacją.

Iza Szostak: tancerka, choreografka. Absolwentka Ogólnokształcącej  Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Obecnie studentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.  Stypendystka Polskiego Ministerstwa Kultury, Holenderskiego Corrie Hartong Fonds, międzynarodowego projektu dla młodych choreografów SPAZIO, Programu Alternatywnej Akademii Tańca oraz Solo Project Art Stations Foundation. Odbyła staż w Belgii w zespole Jana Fabre/Troubleyn. Współpracowała m.in. z Michaelem Schumacherem, Amy Raymond, Anną Holter, Taldans, Wojtkiem Ziemilskim, Marysią Stokłosą, Edytą Kozak i Kayą Kołodziejczyk. Stworzyła i współtworzyła spektakle, które były wystawiane w Holandii, Turcji, Niemczech, Portugalii, Chinach i Polsce.

Autorka spektakli: Karmi-go, Feedback, From culture to nature, The glass jar next to the glass jar, RE//MIX Merce Cunningham, Ciało. Dziecko. Obiekt. Współpracuje z artystą wizualnym i eksperymentalnym muzykiem, Kubą Słomkowskim. Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu.

Od kilku lat zafascynowana pracą z osobami zawodowo nie związanymi z tańcem.  Znajduje dużą frajdę w uczeniu tańca i kompozycji ruchu. Prowadzi zajęcia tańca dla seniorów, lubi śpiewać choć uważa, że nie umie, Improwizuje na scenie i w życiu, od lat marzy jej się wypad w Alpy na narty oraz podróż do Nowej Zelandii.

Koszt: 80 zł lub 50 zł z kartą MultiSport

Zapisy i informacje:

ttzawirowania@gmail.com

Tel. 780 555 280

Miejsce: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lok. 101

ARCHIWUM PREZENTACJI

Miejsce: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lok. 101, w godz.11.00-14.00.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close