Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: Profi-trening z Kayą Kołodziejczyk

Zdjęcie: Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: Profi-trening z Kayą Kołodziejczyk

Fot. Yosuke Demukai

Wersja do druku

Udostępnij

Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na Profi-treningi – cykliczne warsztaty dla profesjonalnych tancerzy. Każdy kolejny tydzień zajęć jest prowadzony przez inną osobę, która proponuje swój autorski trening, decydując jaki ma być jego charakter i temat przewodni. Pierwsze w tym roku zajęcia poprowadzi Kaya Kołodziejczyk. 

 

Od prowadzącej: „Techniki somatyczne jak i indywidualne podejście do twórcy ruchu w obecnym tańcu wykorzystywane są zarówno w pracy choreograficznej jak i zajęciach rozgrzewających. Łącząc moje doświadczenia jak i świeżo nabyte informacje z najrozmaitszych dziedzin sztuki od technik tanecznych po edycje video, chciałabym serdecznie zaprosić na otwarty trening. Integracja wszystkich części ciała do funkcjonalnego ruchu jest głównym celem zajęć a praca nad związkiem z grawitacją czy odniesieniem między innymi do podłogi będzie częścią składową codziennych spotkań. Podczas ich trwania, zgłębimy tajniki odwracania kwestii lokowania i organizacji mechaniki ruchu. Ponieważ jest to tylko tydzień, celem będzie, podniesienie świadomości mechanizmów ruchu zamiast koncentrowanie się na automatycznym wykonaniu lub „zgapianiu” estetyki odtwórczo-wykonawczej. Zajęcia odbywają się na boso.”

 

Profi-treningi odbywają się od wtorku do piątku w godz. 10:00-12:00 (z założeniem, że pierwsze pół godziny przeznaczone jest na samodzielną rozgrzewkę). Koszt udziału w zajęciach to 20 zł jednorazowo (60 zł/4 wejścia) lub karta MultiSport.

 

Kaya Kołodziejczyk jest absolwentką HfMDK Frankfurt nad Menem (M.A),P.A.R.T.S. w Brukseli (stypendium Unii Europejskiej i Rządu Flamandzkiego) oraz Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Jest ponadto stypendystką Fundacji Rudolfa Nurejewa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, NCK ( Młoda Polska ) , DanceWEB 2004, Instytutu A..Mickiewicza oraz A-I-R Szwajcarskiej Fundacji dla kultury ProHelvetia.

 

Informacje i zapisy:

ttzawirowania@gmail.com

Tel. 780 555 280

 

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Centrum Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 / domofon 101

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close