Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: Profi-trening z Magdaleną Ptasznik

Zdjęcie: Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: Profi-trening z Magdaleną Ptasznik

Fot. z archiwum Akademii Tańca Zawirowania

Wersja do druku

Udostępnij

Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na Profi-treningi – cykliczne warsztaty dla profesjonalnych tancerzy. Każdy kolejny tydzień zajęć jest prowadzony przez inną osobę, która proponuje swój autorski trening, decydując jaki ma być jego charakter i temat przewodni. Zajęcia w dniach 15-18.01.2013 poprowadzi Magdalena Ptasznik. 

 

Od prowadzącej: „Proponuję trening, który może być traktowany zarówno jako codzienna praktyka jak i przygotowanie ciała do dalszej pracy. Celem zajęć jest rozwijanie świadomości ciała i przestrzeni w ruchu. Skupiać będziemy się nie na powtarzaniu skomplikowanych sekwencji, ale eksplorowaniu zadań ze świadomością, uwagą skierowaną na detal i precyzję. Celem wykonywania ćwiczeń jest zrozumienie jak dany ruch funkcjonuje i jak jeszcze może funkcjonować w moim ciele, a nie jedynie nauczenie się wykonywania go. Każdy dzień poświęcimy innemu zagadnieniu w treningu tancerza, performera: wtorek – organizacja ciała i koordynacja, środa – świadomość przestrzeni, czwartek – trening z partnerem, piątek – ruch i wzrok. Będziemy wykorzystywać elementy takich praktyk jak Material for the Spine, S.Paxtona, Body Weather, Release, oraz elementy improwizacji. Zajęcia przeznaczone są dla osób mających już pewne doświadczenie w pracy z ciałem, ale nie koniecznie zaawansowanych – każdy może pracować na swoim poziomie.”

Profi-treningi odbywają się od wtorku do piątku w godz. 10:00-12:00 (z założeniem, że pierwsze pół godziny przeznaczone jest na samodzielną rozgrzewkę). Koszt udziału w zajęciach to 20 zł jednorazowo (60 zł/4 wejścia) lub karta MultiSport.

 

Magdalena Ptasznik – choreografka, performerka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie i socjologii na Universytecie Warszawskim. W 2007 roku ukończyła kurs instruktorski tańca współczesnego przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Zaczynała tańczyć i uczestniczyć w pierwszych projektach w Warszawie ucząc się u Anny Godowskiej. Studiowała m.in. u Debory Hay, Rii Higler czy Katariny Bakatsaki. W latach 2010, 2011 odbyła staże choreograficzne z Meg Stuart i La Ribot. Stypendystka programu danceWEB 2011 odbywającego się w ramach festiwalu ImPulsTanz w Wiedniu. Autorka przede wszystkim prac solowych (m.in. surface.territory, exercises for a Hero, secrets). Interesuje się improwizacją i kompozycją w czasie rzeczywistym zarówno jako metodą twórczą jak i praktyką performerską. O choreografii myśli jako o narzędziu umożliwiającym tworzenie warunków dla odmiennego doświadczania czasu i przestrzeni. Ciało postrzega jako wehikuł tego doświadczenia. Mieszka w Warszawie.

 

Informacje i zapisy:

ttzawirowania@gmail.com

Tel. 780 555 280

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Centrum Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 / domofon 101

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close