Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: Warsztaty weekendowe z Anną Nowicką

Zdjęcie: Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: Warsztaty weekendowe z Anną Nowicką

Anna Nowicka. Fot. z materiałów ATZ.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 9-10 lutego Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na warsztaty weekendowe z Anną Nowicką, zatytułowane Ruch w praktyce. Formuła warsztatów weekendowych to cykl skierowany do wszystkich osób zainteresowanych poszerzaniem swoich doświadczeń i umiejętności z dziedziny tańca (niezależnie od doświadczenia tanecznego).

Od prowadzącej:

Interesuje mnie taniec fizyczny, angażujący zarówno ciało jak i wyobraźnię.

Zamierzam pracować nad świadomością ciała i pytaniem o to jak można wykorzystać wiedzę i kreatywność każdego z uczestników przy pracy ruchowej. Jak nasze dotychczasowe doświadczenia mogą być punktem wyjścia do stworzenia praktyki ruchowej i refleksji nad tym, czym jeszcze może być taniec. W jaki sposób, ku swojemu zaskoczeniu doświadczyć miejsc, w których się do tej pory nie było. Dążę do odkrycia poszerzonej cielesności, zwielokrotnienia możliwych form, dostępnych  pojedynczej jednostce.

Zajmują mnie zagadnienia dotyczące takich podstawowych pojęć, jak energia, ciężar czy kierunek ruchu. Proponuję zajęcia bardzo fizyczne, wytrącające ciało i umysł z równowagi, wymagające całkowitego zaangażowania uczestników. Oprócz  fraz tanecznych: pracy z przestrzeniami wewnątrz ciała i na jego zewnątrz, rytmicznością, ćwiczeniami rozbudzającymi siłę, koordynację i gotowość do zmiany, proponuję pracę z wyobrażeniami i stanami; tym, co niewidoczne, aczkolwiek wpływającym na obecność w tańcu.

Gwarantuję świetną zabawę i dobrą pracę.

Anna Nowicka: Tancerka, choreograf, pedagog i psycholog. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Salzburg Experimental Academy of Dance i wydziału choreografii na Uniwersytecie Ernst-Busch/HZT w Berlinie. Przedstawia siebie poprzez współpracę z Art Stations Foundation w Poznaniu, z Malą Kline i Draganą Alfirevic, Peterem Pleyerem i podyplomową rezydencję artystyczną Tomiego Janezica w Krusce, Słowenii. W ostatnich latach, w oparciu o wieloletnie poszukiwania w obszarze pracy ze snami, wyobraźnią i działaniami fizycznymi, zaczęła rozwijać autorską metodę pracy twórczej. Interesuje się zagadnieniami dotyczącymi wyobraźni i kreatywności oraz tematyką ciała, jako potencjalnością, w trakcie ustawicznego stawania się. Jej prace stanowią wyzwanie dla wzroku, kierując uwagę w stronę tego, co niewidoczne, niespokojne i nieznane.W 2011 roku poszukiwania Anny zostały nagrodzone DAAD Preis oraz stypendium Narodu Niemieckiego (Studienstiftung des deutschen Volkes). W 2012 roku Anna otrzymała stypendium danceweb na festiwalu ImPulsTanz w Wiedniu. Jest stypendystką School of Images dr. Catherine Shainberg. Obecnie przygotowuje spektakl True Balls, który będzie miał premierę w marcu 2013 roku w ramach rezydencji K3 Sheeny McGrandles w Hamburgu.

Koszt warsztatów:

110 zł/całość lub 80 zł z kartą MultiSport

 

Informacje i rezerwacje:

ttzawirowania@gmail.com

Tel. 780 555 280

Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lok. 101

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólnej 61 lok. 101. Sb. w godz. 14:00-18:00; Ndz. w godz. 10:00-14:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close