Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: Warsztaty weekendowe z Izą Szostak

Zdjęcie: Warszawa/Akademia Tańca Zawirowania: Warsztaty weekendowe z Izą Szostak

Iza Szostak, fot. Jakub Wittchen.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 26-27 stycznia Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na warsztaty weekendowe z Izą Szostak, zatytułowane Improwizacja z elementami pracy Williama Forsythe’a. Formuła warsztatów weekendowych to cykl skierowany do wszystkich osób zainteresowanych poszerzaniem swoich doświadczeń i umiejętności z dziedziny tańca (niezależnie od doświadczenia tanecznego).

Iza Szostak: Tancerka, choreografka. Absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Stypendystka Polskiego Ministerstwa Kultury, Holenderskiego Corrie Hartong Fonds, Programu Alternatywnej Akademii Tańca oraz Solo Project Art Stations Foundation. Odbyła staż w Belgii w zespole Jana Fabre/Troubleyn. Współpracowała m.in. z Michaelem Schumacherem, Amy Raymond, Feliksem Ruckertem, Anną Holter, Guilherme Botelho, Wojtkiem Ziemilskim, Marysią Stokłosą, Edytą Kozak i Kayą Kołodziejczyk. Stworzyła i współtworzyła spektakle, które były wystawiane w Holandii, Niemczech, Portugalii, Chinach i Polsce. Autorka spektakli: Karmi-go, Feedback, From culture to nature i The glass jar next to the glass jar. Obecnie stypendystka międzynarodowego projektu dla młodych choreografów- SPAZIO.

 

O warsztatach:

Od prowadzącej: W trakcie zajęć będziemy przede wszystkim odnosić się do metody pracy i innowacyjności w ruchu Williama Forsythe’a. Poprzez zabawę ze skostniałą formą tańca klasycznego przejdziemy do dekonstrukcji ruchu, używając elementów improwizacji Forsythe’a, ale i zagłębimy się w szereg innych zadań, które posłużą nam do znalezienia jakości ruchu dotąd nam nieznanych. Chodzi o element zaskoczenia i świadomego przyswojenia naszego „małego osiągnięcia” na polu pracy z ciałem.

Zajęcia stawiają na fizykalność i swój własny proces eksploracji ruchu, który zakończy się małą laboratoryjną prezentacją wewnątrzgrupową.

Koszt warsztatów:

1)      Rezerwacja do 20.01.2013 r.  – 70 zł całość lub 40 zł z kartą MultiSport

2)      Rezerwacja po 20.01.2013 r. – 80 zł całość lub 50 zł z kartą MultiSport

 

Informacje i rezerwacje: ttzawirowania@gmail.com; Tel. 780 555 280

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close