Warszawa/Akademia Zawirowania: Spektakl finałowy programu „Taniec i ja”

Zdjęcie: Warszawa/Akademia Zawirowania: Spektakl finałowy programu „Taniec i ja”

Fot. Sylwia Zawadzka

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Scena Współczesna i Teatr Tańca Zawirowania zapraszają na premierę spektaklu na zakończenie edukacyjnego projektu tanecznego Taniec i ja, prowadzonego przez Akademię Tańca Zawirowania. Wst ęp wolny.

Taniec i ja to opowieść o indywidualnościach – o swoistym „ja”, które często kryje się za kreacją tancerza na scenie. Widzowie będą mieli okazję poznania osobistych historii performerów, obejrzą tancerzy podczas próby realizacji zadań postawionych przed nimi przez prowadzących : Alberta Ciastka oraz Małgorzatę Piastowską. Postaramy się odkryć co, stoi za „tańcem”, a co mówi nam  „ja”.

Pokaz to: dwanaście zdań, dwanaście podejść, dwanaście różnych indywidualności, dwanaście osobistych relacji z tańcem.

Od realizatorów:

Celem projektu było wyzwolenie w młodych ludziach kreatywności. Warsztaty miały pomóc uczestnikom odpowiedzieć sobie na pytanie  „czym dla mnie jest taniec, czy mogę za jego pomocą wyrazić własne emocje, jakie funkcje taniec pełni  w moim życiu?”. Chcieliśmy, by młodzi ludzie uczestniczący w projekcie uświadomili sobie, jaki potencjał zawarty jest w tańcu, w ich własnym ciele, to jak wielkie znaczenie ma uświadomienie sobie własnej indywidualności w grupie.

Prowadzący: Małgorzata Piastowska, Albert Ciastek

W spektaklu biorą udział: Julia Błaszczyk, Aleksandra Pietras, Sylwia Czubińska, Kinga Brzuchacz, Kaja Sońta, Sonia Egner, Aneta Socowa, Patrycja Nosiadek, Alicja Wójtowiec, Gosia Górska, Beata Miernik, Konrad Zagajewski

Projekt jest finansowany przez Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawa w ramach programu edukacyjnego.

Rezerwacje i informacje:

tel.: 796 550 570,

e-mail.: ttzawirowania@gmail.com

Ośrodek Tańca Teatru i Edukacji Zawirowania

Jednym z celów, dla których powołany został Ośrodek i działająca przy nim Scena, jest stworzenie warunków dla aktywności i samorealizacji odbiorców. Wychodzimy naprzeciw naturalnej ludzkiej potrzebie tworzenia wspólnoty, a bazą czy centrum, wokół którego taką wspólnotę chcielibyśmy zbudować, jest udział w procesie twórczym, który proponujemy uczestnikom na warsztatach tanecznych i teatralnych.

www.zawirowania.pl

www.scenawspolczesna.pl

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Stara Prochownia, ul. Boleść 2

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close