Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018: Premiera książki „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura” – red. Hanna Raszewska-Kursa

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018: Premiera książki „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura” – red. Hanna Raszewska-Kursa

okładka książki "Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura"

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na premierę pierwszej publikacji pokonferencyjnej CST Taniec w Warszawie Społeczeństwo, edukacja, kultura pod redakcją Hanny Raszewskiej-Kursy. Monografia powstała jako efekt Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura”, która odbyła się w dniach 22-24 kwietnia 2018 roku w ramach programu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2017-2019. Od razu po premierze książki goście wydarzenia przejdą na spektakl Ogrody opuściły swoje drzewa Teatru Limen Butoh.

Premiera będzie okazją do spotkania i rozmowy z kuratorami, teoretykami tańca, autorami tekstów, pomysłodawcami projektów i artystami działającymi także na polu teorii tańca:

Hanna Raszewska Kursa – kuratorka i redaktorka publikacji pokonferencyjnej opowie o pierwszej publikacji CST w całości poświęconej edukacji tanecznej w Warszawie, a także o regularnych warsztatach pisania o tańcu w CST.

Julia Hoczyk – redaktorka prowadząca portal taniecPOLSKA.pl przedstawi swój punkt widzenia dotyczący celowości i potrzeby prowadzenia rozmów z widzami i artystami po spektaklach.

Włodzimierz Neurbut – krytyk teatralny opowie o jednym z artykułów zamówionych przez CST dotyczącym warszawskich edukatorów tańca.

Małgorzata Matuszewska opowie o swoim autorskim projekcie Taniec w bibliotece – La Danza i el Baile w ramach laboratoriów środowiskowych w CST.

Anna Piotrowska wypowie się o indywidualnych metodach pracy artystycznej, które w 2019 roku przy współpracy CST zostaną wydane w formie książki.

Spotkanie poprowadzi kuratorka działań edukacyjnych i społecznych w Centrum Sztuk Tańca w Warszawie, Paulina Święcańska.

Taniec w Warszawie Społeczeństwo, edukacja, kultura

Wydawcy: Fundacja Artystyczna PERFORM / Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

Redakcja i korekta: Hanna Raszewska-Kursa (redaktorka monografii)

Korekta, indeks: Zofia Żółtek

Korekta: Agata Życzkowska

Spisanie dyskusji: Dorota Irena Procharska

Recenzja: dr Marianna Jasionowska

Projekt okładki: Ewa Miłuńska

Na okładce: mufmi teatr tańca, z GÓRY na DÓŁ, chor. Anna Piotrowska, fot. Mirela Baciak

Spotkanie zaplanowane jest do godz. 19.00, po czym goście przejdą na spektakl-operę butoh Ogrody opuściły swoje drzewa Teatru Limen Butoh w reżyserii i choreografii Sylwii Hanff oraz choreografii Marka Kowalskiego.

więcej o spektaklu

——————–

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM oraz Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Projekt CST współfinansuje m.st. Warszawa

Partner projektu  CST: Dom Kultury Kadr

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa / ZASP – Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, portal e-teatr, teatr dla was, portal teatralia.com.pl, miesięcznik TEATR, kwartalnik TANIEC,  Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr

ul. Przemysława Gintrowskiego 32

02-697 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu
http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close