Warszawa/Centrum w Procesie – work in progress: Spotkanie 1 – Ramona Nagabczyńska „The way things dinge”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Procesie – work in progress:  Spotkanie 1 – Ramona Nagabczyńska „The way things dinge”

Fot. Magda Starowieyska

Wersja do druku

Udostępnij

Roczny cykl pokazów workin progress i rozmów o tańcu w Centrum w Ruchu to stały i długookresowy program spotkań wokół eksperymentalnego tańca współczesnego. 7 przedpremierowych pokazów młodych, profesjonalnych artystów będzie okazją do rozmów angażujących artystów i publiczność i do podjęcia dyskusji o najważniejszych wątkach we współczesnej choreografii i sztukach performatywnych. Projekt ma ambicje przyczynić się do zwiększenia w debacie publicznej Warszawy liczby i jakości tematów związanych z eksperymentowaniem w sztuce, chce wspierać poszukiwania przez rodzimych twórców współczesnego języka artystycznego oraz budować platformę komunikacji między artystami, publicznością i specjalistami.

Spotkanie 1: Przedpremierowy pokaz pracy choreograficznej The way things dinge Ramony Nagabczyńskiej  i dyskusja z gośćmi Centrum w Ruchu: Izabelą Szymańską („Gazeta Wyborcza”) i Natalią Sielewicz (kuratorką MSN)

choreografia i koncept: Ramona Nagabczyńska

tancerze: Korina Kordova, Magdalena Jędra, Anita Wach, Paweł Sakowicz

Dźwięk: Dominik Strycharski

wstęp wolny

O spektaklu:

Najnowszy spektakl Ramony Nagabczyńskiej to studium mechanizmów i dramaturgii praw fizyki, które interesują artystkę jako potencjalne źródło materii estetycznej i choreograficznej.

Nagabczyńska podejmuje próbę zdefiniowania ontologii przedmiotu i cielesności w konfrontacji z siłami przypadku i intencjonalnego działania performera, a punktem wyjścia do jej rozważań jest kanoniczna praca szwajcarskich artystów Fischli & Weiss Bieg rzeczy.  Spektakl jest propozycją przemyślenia procesu materializacji gestu tancerza i doświadczenia własnego „ja” w splocie działań świadomych, intencjonalnych, jak również tych przypadkowych, podyktowanych prawami fizyki i materialnymi ograniczeniami ciała. Artystka dąży do zbudowania ciągu zdarzeń scenicznych, które wymagają od tancerzy nieustannej negocjacji swojego bytu, zacierając granicę między tym, co podmiotowe i przedmiotowe w pracy performera.

Natalia Sielewicz
kuratorka spektaklu
Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Centrum w procesie to roczny cykl pokazów work-in-progress i rozmów o tańcu: pierwszy, stały program spotkań w Centrum w Ruchu wokół eksperymentalnego tańca współczesnego. Prezentowana są prace w procesie (spektakle w trakcie przygotowania) młodych, profesjonalnych artystów. Liczymy na angażujące rozmowy i dyskusje z udziałem gości o wątkach pojawiających się we współczesnej choreografii i sztukach performatywnych.

***

Informacje o spotkaniach w Centrum w Ruchu wokół nowych projektów Ramony Nagabczyńskiej, Marysi Stokłosy, Weroniki Pełczyńskiej, Izy Chlewińskiej, Izy Szostak, Karola Tymińskiego dostępne na:

www.facebook.com/centrumwruchu, www.centrumwruchu.pl, www.burdagstudio.com

Projekt dofinansowany ze środków Biura Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach cyklu „Badania”

DOJAZD: Centrum w Ruchu, ul. Żegańska 1a, Warszawa – Wawer (Wawerska Strefa Kultury)
dojazd kolejką S1 z centrum Warszawy do stacji Międzylesie.
ORGANIZACJA: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Qarszawa WAWER: Centrum w Ruchu w Wawerskiej Strefie Kultury, ul. Żegańska 1A. Dojazd kolejką S1 z Dw. Zachodniego, Ochota, Śródmieście, Powiśle, Wschodniego do stacji Międzylesie.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close