Warszawa: „Ciało ma potencjał” – weekendowe warsztaty z Izą Szostak

Zdjęcie: Warszawa: „Ciało ma potencjał” – weekendowe warsztaty z Izą Szostak

Fot. Art Stations Foundation.

Wersja do druku

Udostępnij

Od stycznia 2015 Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na cykl warsztatów weekendowych, na których każdy będzie mógł udoskonalić swoje umiejętności taneczne pod okiem wyjątkowych instruktorów. Pierwsze z warsztatów, CIAŁO MA POTENCJAŁ poprowadzi Iza Szostak.

Od prowadzącej:
Zajmiemy się odkrywaniem potencjału ciała w ruchu, zarówno poprzez doświadczenia zmysłowe i pamięć o tym ( wzrok, dotyk, słuch itp.) jak i za pomocą świadomych zadań ruchowych. Wszystkie zaproponowane ćwiczenia będą służyły pobudzeniu naszej wyobraźni, pomysłowości oraz będą miały na celu umocnić nas w rozumieniu jaka jest nasza racjonalna decyzyjność w tańcu. Warsztat będzie również przygotowywał do uświadomienia sobie czym jest czas, dynamika, przestrzeń i jakość w języku tańca. Będziemy obserwować jak te elementy (narzędzia) wpływają na nasze indywidualne działania ruchowe, jakie wywołują w nas stany oraz jak oddziałują na relacyjność w grupie. Warsztat jest przeznaczony dla wszystkich (niezależnie od poziomu zaawansowania) zainteresowanych eksploracją ruchu, kompozycją, performensem i choreografią.

Iza Szostak: tancerka, choreografka. Absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Obecnie studentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka Polskiego Ministerstwa Kultury, Holenderskiego Corrie Hartong Fonds, międzynarodowego projektu dla młodych choreografów SPAZIO, Programu Alternatywnej Akademii Tańca oraz Solo Project Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Odbyła staż w Belgii w zespole Jana Fabre/Troubleyn. Współpracowała m.in. z Isabelle Schad, Michaelem Schumacherem, Anną Holter, Taldans, Wojtkiem Ziemilskim, Marią Stokłosą, Edytą Kozak, Komuną//Warszawa, Igą Gańczarczyk, Bartkiem Frąckowiakiem. Stworzyła i współtworzyła spektakle, które były wystawiane w Holandii, Turcji, Niemczech, Portugalii, Chinach i Polsce.

Autorka spektakli: Karmi-go, Feedback, From culture to nature, The glass jar next to the glass jar, RE//MIX Merce Cunningham, Europa. Śledztwo, Ciało. Dziecko. Obiekt. Współpracuje z artystą wizualnym i eksperymentalnym muzykiem Kubą Słomkowskim. Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu.

Rezerwacje przyjmowane są mailowo na adres: ttzawirowania@gmail.com

oraz telefonicznie: 780 555 280
(gwarancją miejsca na warsztatach jest uiszczenie opłaty)
http://zawirowania.pl/

Płatność przelewem „Warsztaty z Izą Szostak”, lub gotówką w biurze (pon.-pt. 12.00-20.00)

Dane do przelewu:
Fundacja Scena Współczesna
ul. Kraszewskiego 25
02-415 Warszawa
Multibank:
60 1140 2017 0000 4502 1263 7650

1 dzień 70zł/45zł (z kartą multisport)
2 dni 120zł/90zł (z kartą multisport)

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close