Warszawa: CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 10: Warszawski Teatr Tańca i Atelier WTT

Zdjęcie: Warszawa: CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 10: Warszawski Teatr Tańca i Atelier WTT

Fot. Yassiek (Janusz Matuszewski).

Wersja do druku

Udostępnij

2 lutego Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie i Warszawski Teatr Tańca zapraszają na dziesiąte już spotkanie z cyklu CIAŁO-SZTUKA-RUCH. W ramach wieczoru teatru i tańca pokazane zostaną dwa spektakle. Pierwszy z nich to premiera spektaklu Atelier WTT Wysypisko zużytych postaci kobiecych w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego i choreografii Aleksandry Dziurosz, w którym twórcy przyglądają się archetypowym postaciom kobiecym zachodniej kultury. Drugi to pokaz work in progress Anioły Warszawskiego Teatru Tańca według pomysłu Aleksandry Dziurosz – zapowiedź marcowej premiery Teatru, powstającej z inspiracji spektakle Williama Forsythe’a Hypothetical Stream i motyw relacji ludzi i aniołów oraz moment przejścia w nieistnienie, w śmierć.

O spektaklach

Wysypisko zużytych postaci kobiecych – premiera

Ideą spektaklu jest przedstawienie kilku archetypowych postaci naszej kultury, od lat a niekiedy stuleci rozpoznawalnych dla każdego, a dziś znajdujących się niejako na śmietnisku zbiorowej wyobraźni i wypartych z niej przez motywy wniesione przez kulturę masową. Bo cóż innego łączy dziś Medeę, Heloizę, Madame Bovary, czy Doñę Muzykę, poza tym, że już tylko wąskie grono erudytów wie, kim są i jakie historie się z nimi wiążą? Spektakl jest efektem poszukiwań prowadzonych na styku teatru i tańca, próbą znalezienia nowego języka, łączącego w sobie rozbuchaną emocję ciała z chirurgiczną precyzją słowa.

Scenariusz i reżyseria: Andrzej Bartnikowski
Choreografia i ruch sceniczny: Aleksandra Dziurosz
Muzyka: collage
Opracowanie muzyczne: Aleksandra Dziurosz, Andrzej Bartnikowski
Obsada: tancerze Atelier WTT w składzie:
Dominika Iwon – Iwona, Księżniczka Burgunda
Eliza Kabala – Mała Księżniczka
Urszula Koss – Heloiza
Sylwia Kowalska –  Madame Bovary
Marta Łąpieś –  Doña Muzyka
Michalina Musielak – Medea
Bartosz Miłosz Martyna (gościnnie) – Terapeuta

 Anioły – work in progress

Prezentowany podczas wieczoru fragment spektaklu Anioły jest zapowiedzią marcowej premiery Warszawskiego Teatru Tańca. Inspiracją do powstania spektaklu jest twórczość amerykańskiego choreografa Williama Forsythe`a, a w szczególności jego spektakl Hypothetical Stream, opowiadającym o relacjach ludzi-aniołów, Aleksandra Dziurosz stworzyła scenariusz nowego spektaklu. Punkt wyjścia stanowią dla niego treści zaczerpnięte z Nowego Testamentu (Apokalipsa św. Jana). Twórców najbardziej interesuje tu moment przejścia z postaci ludzkiej w anielską; moment apokalipsy. Kim są anioły? Czym jest śmierć? Jak na ten moment reaguje człowiek?

Reżyseria i choreografia: Aleksandra Dziurosz
Muzyka: Gabor Halas
Wykonanie: Warszawski Teatr Tańca w składzie: Anna Maria Karabela, Alpha Sanneh, Bartosz Miłosz Martyna.

***

Opieka artystyczna wieczoru: Aleksandra Dziurosz
Koordynator: Magdalena Chabros
Prowadzenie wieczoru: Rafał Miecznikowski
Realizacja dźwięku: Waldemar Kaczmarek
Realizacja światła: Piotr Kuczyński

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

MCKiS (Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki), ul. Elektoralna 12, Warszawa

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close