Warszawa/DADAIDA: Teatr Dada von Bzdülöw„INTRO”

Zdjęcie: Warszawa/DADAIDA: Teatr Dada von Bzdülöw„INTRO”

Fot. Dominik Werner

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach trzydniowego przeglądu spektakli Teatru Dada von Bzdülöw „DADAIDA”, organizowanego przez TR Warszawa i Teatr Dada von Bzdülöw, oraz warszawskiej odsłony Avant Art Festival 2018, odbędzie się pokaz spektaklu INTRO w reżyserii Leszka Bzdyla i Katarzyny Chmielewskiej. INTRO to przewrotny, pełen błyskotliwego humoru spektakl o drzemiących w głowach Polaków stereotypach na temat „obcych”.

Jego bohaterami są uchodźcy, szukający w Polsce schronienia: pochodząca z Chorwacji Zorana (Katarzyna Chmielewska), Czeczen Kerina (Piotr Stanek), Nazira z Iranu (Katarzyna Ustowska) i Żyd Mordechaj (Leszek Bzdyl). Aby otrzymać azyl, muszą nauczyć się polskich zwyczajów i zdać specyficzny egzamin z polskości. W serii wirtuozerskich solówek i energetycznych układów tanecznych Teatr Dada von Bzdülöw obnaża absurd narodowych lęków i paranoi. Wspiera go w tym grająca na żywo punkowa kapela „Nagrobki”, uprawiająca autorski gatunek nerkopolo. Ich muzyka to wypadkowa zimnej fali i noisu, a przekaz tekstowy to miks black metalu i kreskówek ze Scoobie Doo w roli głównej.

Od twórców przedstawienia: Spektakl Narodowego Teatru Dada von Bzdülöw czerpie inspiracje, rozpoznanie oraz nerwową melancholię z niegasnącego ducha ruchu Dada, który, jak mówili jego apostołowie: Był, Jest i Będzie. Teatr Dada von Bzdülöw, natchniony Duchem Dada, postanawia zedrzeć zasłony i ukazać zabójcze oblicze Anioła Śmierci. Zaśmiać się w twarz Aniołowi Śmierci. W spektaklu INTRO Teatr Dada von Bzdülöw zarówno szyderczo, jak i rozpaczliwie wykrzykuje: Dada is Polska!!! W krzyku i tańczeniu Teatrowi Dada von Bzdülöw towarzyszy zespół muzyczny Nagrobki.

reżyseria: Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska

choreografia i wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Katarzyna Ustowska, Leszek Bzdyl, Piotr Stanek

muzyka na żywo, scenografia, wideo: Nagrobki (Maciek Salamon, Adam Witkowski)

kostiumy: Katarzyna Piątek

reżyseria świateł: Michał Kołodziej

produkcja: Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw, Teatr Wybrzeże, Gdańsk,

przy wsparciu Urzędu Miasta Gdańska

czas trwania: 1 godzina

Udział zespołu „Nagrobki” w pokazach spektaklu INTRO jest możliwy dzięki współpracy TR Warszawa z Avant Art Festival – imprezą prezentującą na muzycznej scenie Warszawy najnowsze nurty w muzyce eksperymentalnej i awangardowej.

Bilety w przedsprzedaży: 25 zł (do 6 października)
Bilety w dniu spektaklu: 35 zł

O przeglądzie „DADAIDA”:

Jeden z najważniejszych polskich zespołów tańca współczesnego, założony przez choreografa i reżysera Leszka Bzdyla oraz tancerkę i choreografkę Katarzynę Chmielewską, obchodził niedawno jubileusz 25-lecia działalności artystycznej. W ramach trzydniowego przeglądu spektakli pod hasłem  „DADAIDA” na początku października na scenie TR Warszawa/ATM Studio Teatr Dada von Bzdülöw pokaże swoje produkcje z ostatnich sezonów: INTRO ze specjalnym udziałem punkowego zespołu „Nagrobki”, który w TR Warszawa zagra na żywo ścieżkę muzyczną przedstawienia oraz wieczór solowych przedstawień twórców teatru: Strategię Leszka Bzdyla i Why Don’t Like You Sadness Katarzyny Chmielewskiej.

Udział zespołu Nagrobki w pokazach spektaklu INTRO jest możliwy dzięki współpracy TR Warszawa z Avant Art Festival – imprezą prezentującą na muzycznej scenie Warszawy najnowsze nurty w muzyce eksperymentalnej i awangardowej. W ramach festiwalu Avant Art w TR Warszawa również na początku października na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 zabrzmi alternatywna muzyka z Polski i Stanów Zjednoczonych. Zagrają: Rob Mazurek, amerykański kompozytor i kornecista, jeden z najważniejszych muzyków świata, oraz Lotto, gdański zespół muzyczny, którego płyta Elite Feline zwyciężyła w rankingu „Gazety Wyborczej” na Płytę Roku 2016.

 

Więcej informacji: http://trwarszawa.pl/

O Avant Art Festival: http://avantart.pl/

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close