Warszawa/IV„Warsaw Dance Days”: Master class z techniki José Limóna. Prowadzenie: Libuše Ovsová

Zdjęcie: Warszawa/IV„Warsaw Dance Days”: Master class z techniki José Limóna. Prowadzenie: Libuše Ovsová

Guess how many stars. Fot. Pavel Hejný

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IV odsłony Warsaw Dance Days Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Strefa Otwarta, Mazowiecki Instytut Kultury i Aleksandra Dziurosz zapraszają do udziału na master class z tańca współczesnego (technika José Limóna), które poprowadzi Libuše Ovsová.

Zgłoszenia: wdd@wtt.waw.pl.

Libuše Ovsová w 1982 roku ukończyła Konserwatorium Tańca w Pradze. W tym samym roku wstąpiła do zespołu baletowego Teatru w Brnie, gdzie jako solistka występowała w kluczowych rolach, zarówno w repertuarze klasycznym, jak i współczesnym (Jezioro łabędzie, Giselle, Coppelia, Poskromienie złośnicy i in.). Była wieloletnia tancerka zespołu Pražský Komorní Balet (Prague Chamber Ballet), gdzie dzisiaj pełni funkcję pedagoga, asystentki i członkini Rady Artystycznej zespołu. Od początku swojej kariery była głęboko zainteresowana tańcem współczesnym. Po ukończeniu studiów pod kierunkiem prof. Kubicovej zaczęła uczyć na Wydziale Tańca praskiego konserwatorium HAMU, najpierw jako wykładowca, a następnie jako asystent profesora, gdzie pracuje do dzisiaj.  Jej kariera zakończyła się w zespole Laterna Magica, gdzie tańczyła partie solowe w choreografii J.P. Aviotta (Odyseusz, Casanova). Od 2000 roku poświęciła się wyłącznie pracy pedagogicznej najpierw w Centrum Tańca w Pradze (taniec klasyczny i repertuar), a następnie w Konserwatorium Tańca w Pradze (taniec współczesny, repertuar dla Bohemia Balet). W trakcie swojej kariery pracowała również jako wykonawca podczas wielu niezależnych projektów, w szkołach tańca i podczas kursów letnich. W tym samym czasie brała udział w wielu kursach i warsztatach m.in.: Rotterdamse Dansacademie, London Contemporary Dance School, L’été de l’Est lub Palucca Schule Dreźnie. W swojej obecnej praktyce edukacyjnej łączy doświadczenie artysty baletu klasycznego z wiedzą o tańcu nowoczesnym i współczesnym.

***

Bilety: 20 zł

Projekt Warsaw Dance Days. Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego jest częścią autorskiego programu Aleksandry Dziurosz Warszawskie Centrum Tańca.

Dyrektor Artystyczny: dr hab. Aleksandra Dziurosz

Zastępca Dyrektora: dr Bartosz Miłosz Martyna

Asystentka Dyrektora: Kamila Sikora

Koordynator: Magdalena Chabros (MIK), Anna Mizińska (MIK)

Projekt graficzny materiałów promocyjnych: Marcin Jedliński

Organizatorzy:

Aleksandra Dziurosz Brand

Mazowiecki Instytut Kultury

Stowarzyszenie Strefa Otwarta

Warszawski Teatr Tańca

Partnerzy:

Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Bundeskanzleramt Österreich

Institute for the Performing Arts and Film (IPF) Zürcher Hochschule der Künste

Pražský Komorní Balet

SILK Fluegge

Warszawskie Centrum Tańca (MIK) (miniaturka)    Logo Współorganizator Warszawska Platforma Tańca 2015 (miniaturka)    Logo Stowarzyszenie Strefa Otwarta NOWE (miniaturka)     Warszawski Teatr Tańca logo (miniaturka)     Austriackie Forum Kultury 50lat (miniaturka)      Pražský Komorní Balet (miniaturka)     Silk Fluegge (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warszawa: Sala Widowiskowa, Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12. Godz. 11.00-13.30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close