Warszawa / Teatr Komuna Warszawa: „Czarny to mój szczęśliwy kolor” – chor. Michał Przybyła, dram. – Marcin Miętus

Zdjęcie: Warszawa / Teatr Komuna Warszawa: „Czarny to mój szczęśliwy kolor” – chor. Michał Przybyła, dram. – Marcin Miętus

Michał Przybyła, Marcin Miętus „Czarny to mój szczęśliwy kolor”. Graf. Nina Budzyńska

Komuna Warszawa zaprasza na spektakl Czarny to mój szczęśliwy kolor w choreografii Michała Przybyły. Dramaturgię tego spektaklu opracował Marcin Miętus.

Wersja do druku

Udostępnij

Czarny kolor to przestrzeń marzeń i wyobrażeń.

Czarny kolor to pokój z dzieciństwa, w którym odbywały się pierwsze pokazy tańca.

Czarny kolor to peleryna, maska i tarcza.

Czarny kolor to ciało w kryzysie zdrowia psychicznego.

Czarny kolor to rozwarstwianie i rozbrajanie.

Czarny kolor to wdech i wydech.

Jaką rolę w procesie integracji ciała ma oddech? Podstawowa funkcja organizmu, o której często zapominamy – w przeciwieństwie do delfinów, u których oddech jest świadomy – może być drogą do wyzwalania się z systemu opresji, odzyskiwania ciała i rozpoznawania manifestowanych w nim emocji.

„Chciałbym rozszczelnić temat utraconej ekspresji w wyniku depresji. Bazując na własnych doświadczeniach, postaram się przybliżyć sytuacje zagnieżdżonych w ciele stanów opresji, manipulacji oraz kwestionowania umiejętności i wartości, które pogłębiały poczucie porażki i bycia niewystarczającym; sytuacje, które zamykają ciało w kolejnych ramach i formach, pozbawiając je wszystkiego, co naturalne.” – mówi Michał Przybyła, twórca spektaklu

***

O twórcach:

Michał Przybyła – tancerz, choreograf, performer. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ukończył program MASA organizowany przez Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu oraz staż w KCDC.

Marcin Miętus – dramaturg, performer, dramatopisarz. Jako dramaturg pracował m.in. w Teatrze Studio, Komunie Warszawa, Teatrze Współczesnym w Szczecinie, Teatrze ROZBARK w Bytomiu.

***

Premiera: 6 i 7 października godz. 19.30, Trzecia Scena w Teatrze Nowym w Poznaniu
Czas trwania: 45 minut

***

Realizatorzy:

Reżyseria, choreografia, wykonanie: Michał Przybyła
Dramaturgia: Marcin Miętus
Muzyka: Przemek Degórski
Kostium i scenografia: Mateusz Bidziński
Reżyseria światła: Krystian Szymczak
Produkcja: Michał Przybyła, Dominika Mądry – Scena Robocza w Poznaniu, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
Zdjęcia: Maciej Zakrzewski

Partnerzy projektu: Teatr Studio w Warszawie, Centrum Pendulum w Poznaniu
Sponsorzy spektaklu: CENEGA S.A.

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji: link


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Teatr Komuna Warszawa, ul. Emilii Plater 31

godz. 19:00

Teatr Komuna Warszawa, ul. Emilii Plater 31

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close