Warszawa & Online: XI Międzynarodowy Festiwal Tańca Warszaw CI Flow

Zdjęcie: Warszawa & Online: XI  Międzynarodowy Festiwal Tańca Warszaw CI Flow

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Jedenasta edycja festiwalu kontakt improwizacji Warsaw CI Flow odbędzie się zarówno na żywo, jak i online. Fundacja Artystyczna PERFORM zaprasza na wyjątkową, gdyż organizowaną w nietypowych okolicznościach, edycję wydarzenia, która rozpocznie nową 3-letnią odsłonę festiwalu.

Warsaw CI Flow to festiwal, który rozwijał się i ewoluował pod wpływem nurtów kształtujących technikę Kontakt Improwizacji przez ostatnie 10 lat. Program festiwalu rokrocznie uwzględnia różnorodne potrzeby, aby tworzyć przestrzeń na badanie przenikających się nurtów, technik i praktyk w obszarze KI, tańca współczesnego i performansu.

Kolejne trzy edycje festiwalu w latach 2020-2022 będą przestrzenią eksploracji improwizacji kontaktowej jako techniki tańca, zjawiska kulturotwórczego i społecznego. To kompleksowe zjawisko, które jako system komunikacji staje się narzędziem samopoznania i zmiany na poziomie percepcji. Organizatorzy wydarzenia starają się stworzyć przestrzeń nauki, eksploracji i eksperymentu, zarówno w obszarze samej techniki tańca, jak i w szerszym kontekście.

Tegoroczna edycja Warsaw CI Flow jest organizowana w atmosferze rozbudzonej wrażliwości i gotowości, co jest konsekwencją niepewności i nieustannych zmian. Pomimo nadzwyczajnego czasu oraz w odpowiedzi na potrzebę odnajdywania nowych kanałów komunikacji organizatorzy starają się stworzyć możliwość tańca, niezależnie od zaistniałych trudności spowodowanych globalną pandemią. Poprzez wielopłaszczyznową, swobodną eksplorację ruchu i kreatywności, pragą umożliwić ciągłość poszukiwań i pogłębianie praktyki KI. Wsłuchując się w naszą intuicję, zwiększając samoświadomość i pogłębiając percepcję zmysłową, chcą ułatwić transformację na poziomie jednostki i grupy.

Program festiwalu obejmuje:

Warsztaty KI & Kompozycja z Anouk LLaurens: Komponowanie ciała, komponowanie przestrzeni. Przewodnik po obserwatorium kompozycji

Performatywny pokaz praktyki kończący moduł KI & Kompozycja: 25 sierpnia 2020 roku, godz. 18.30-19.30 (wejście na pokaz bezpłatny)

Warsztaty online KI & Embodied Anatomy z Nicole Bindler: Uziemienie w naszych tkankach w niepewnych czasach

Site-specific z Pawłem Koniorem: Uporządkowany chaos

Podglądanie Uporządkowanego chaosu, czyli warsztatu site-specific w Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskim oraz w Parku przed Zamkiem (ul. Jazdów 2): 20 sierpnia 2020 roku, godz. 11.00-13.00 i 15.00-17.00 (wejście dla widzów bezpłatne)

Intensive z Caroline Waters: Ciało czujące

Wykład Nicole Bindler: Beyond Sex. Zgoda jako wyzwolenie

Podczas festiwalu odbędą się także  projekcje filmów, rozmowy, laboratoria, a także będzie funkcjonowała Biblioteka Kontakt Improwizacji. Pełny program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej: http://www.polandcontactfestival.com/program/

Od organizatorów:

Festiwal odbędzie się stacjonarnie w Warszawie, ale będzie dostępny również w wersji online. Podążając za dynamicznie rozwijającymi się nowymi trendami oraz w celu dotarcia do tych, którzy nie będą w stanie dotrzeć do nas, program festiwalu poszerzamy o działania w przestrzeni Internetu. Nie chcąc tracić esencji KI oraz próbując umożliwić praktykę, zapraszamy Was do uczestnictwa w działaniach online w duetach, triach i grupach.

Festiwal jest otwarty na wszystkie poziomy doświadczenia. Dokładamy wszelkich starań, aby festiwal był jak najbardziej dostępny i włączający. Postaramy się odpowiedzieć na każde potrzeby w zakresie dostępności.

Liczba uczestników festiwalu będzie ograniczona w celu utrzymania bezpieczeństwa i z powodu wprowadzonych regulacji. Zapewnimy możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa w przestrzeni praktyki, ale wierzymy w poczucie solidarności i/lub w odpowiedzialności za siebie nawzajem. Będziemy mieć wybór i szansę tańczyć solo i w duecie, w małych lub większych grupach, na zewnątrz i wewnątrz. Wspólnie zastanowimy się, czego potrzebujemy, by czuć się bezpiecznie i jak w aktualnej sytuacji korzystać z zasobów KI.

Rejestracja: polandcontactfestival.com
Ceny karnetów: 50-550 zł
Kontakt: kontakt@polandcontactfestival.com

Organizator: Fundacja Artystyczna PERFORM

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Warsaw Flow (miniaturka)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close