Warszawa: Opera Na Zamku w Szczecinie „Ogniwa” – wieczór nowych choreografii do muzyki Witolda Lutosławskiego

Zdjęcie: Warszawa: Opera Na Zamku w Szczecinie „Ogniwa” – wieczór nowych choreografii do muzyki Witolda Lutosławskiego

Ogniwa/Aria de Prefiche Fot. Piotr Gamdzyk

Wersja do druku

Udostępnij

Mała suita, Muzyka żałobna oraz Łańcuch I i II  stały się kanwą tryptyku tanecznego, na który składają się nowe choreografie przygotowane przez troje polskich artystów. Dwoje z nich to przedstawiciele młodego pokolenia: Kaya Kołodziejczyk oraz Piotr Czubowicz – zwycięzcy ogłoszonego przez Operę na Zamku konkursu dla młodych choreografów. Robert Glumbek, wybitny choreograf tworzący dotąd głównie w Niemczech i Kanadzie, przygotował w Operze na Zamku swoje pierwsze przedstawienie z polskim zespołem.

Poszczególne części tryptyku utrzymane są w różnej estetyce. Każdy z artystów zaproponował własne twórcze podejście do muzyki Lutosławskiego, w każdej z prac w pełni wyraża się indywidualny styl choreografa.

Spektakl z muzyką na żywo w wykonaniu orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie pod batutą Jerzego Wołosiuka. Partie solową wykonuje Ilian Garnetz – młody skrzypek pochodzący z Mołdawii, zwycięzca prestiżowych międzynarodowych konkursów skrzypcowych.

Choreografia: Piotr Czubowicz (Grey Summer), Kaya Kołodziejczyk (Aria di Prefiche), Robert Glumbek (Pewnego razu – teraz)

Scenografia: Katarzyna Meronk

Kostiumy: Tijana Jovanović

Światło: Dawid Karolak

Kierownictwo muzyczne: Jerzy Wołosiuk

Solista skrzypek: Ilian Garnetz

Balet i Orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie

Ogniwa.logotypy (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Polski, ul. Karasia 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close