Warszawa/Performans w Muzeum: Marta Ziółek „Czarne na czarnym/Black on Black”

Zdjęcie: Warszawa/Performans w Muzeum: Marta Ziółek „Czarne na czarnym/Black on Black”

Wersja do druku

Udostępnij

Czarne na czarnym to performans, w którym dwie zamaskowane performerki podejmują zagadnienie czerni i czarności w choreografii. Punktem wyjścia jest gest zawłaszczenia języka tańca ulicznego i potraktowanie go jako narzędzia do badania ciężaru, masywności i siły ruchu. Stopniowo rozbierając się i nakładając nad siebie warstwy ubrań, tancerki lawirują pomiędzy ucieleśnieniem, a maskaradą pokazu mody, podziemnego treningu fitness, przeistoczenia w monstrum. Publiczność umieszczona po dwóch stronach ekspozycji jest zaproszona do czarnej sesji, gdzie choreografia opróżnia „czarne” formy i intensyfikuje materie ich „czarnego” wnętrza.

TRAILER

Koncepcja: Marta Ziółek

Kreacja i performans: Marta Ziółek, Anna Nowicka

Dramaturgia: Eleonora Zdebiak

Kostiumy: Michał Gruca

Design: Szymon Żydek

Projekt plakatu: Emilia Obrzut

Czarne na czarnym /Black on Black zostało wyprodukowane przez Het Veem Theater i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy wsparciu Teatru Studio w Warszawie, Komuny//Warszawa, STUK w Leuven. „Czarne na czarnym” jest częścią projektu Life Long Burning (LLB).

 

O cyklu Performans w Muzeum

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Emilii Plater 51.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close