Warszawa/Scena E12: Lubelski Teatr Tańca „48/4” – chor. Ryszard Kalinowski

Zdjęcie: Warszawa/Scena E12: Lubelski Teatr Tańca „48/4” – chor. Ryszard Kalinowski

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

48/4 – spektakl Lubelskiego Teatru Tańca to krytyczna analiza kontaktów międzyludzkich, bez gotowej recepty.

48/4 charakteryzuje bardzo klarowna budowa i konsekwencja przekazu artystycznego. Wyobraźmy sobie pokój, mieszkanie – niewielkie, nawet dość ciasne, a w nim klika osób. Popatrzmy, co się wydarzy, kiedy upłynie trochę czasu… Nie wiemy, kim są i dlaczego są razem? Czy łączy ich tylko wspólna przestrzeń mieszkania? Oczywiste jest, że są uwięzieni ze sobą, uwikłani w swoich emocjach. Nikt nie może im pomóc, najgorsze, że wybierają trwanie w tym stanie. Zamkniętą, ograniczoną przestrzeń można odbierać jako eksterioryzację ich wewnętrznych światów i problemów. Nieustające napięcie buduje nie tylko sterylne otoczenie, ale również muzyka.

Aktywność twórcza Lubelskiego Teatru Tańca ukierunkowana jest na budowanie teatru tańca jako przestrzeni dialogu z widzem na temat kondycji współczesnego człowieka. Kształt artystyczny spektakli powstaje w procesie indywidualnych poszukiwań każdego z twórców ­– członków teatru, nadających poszczególnym choreografiom swoistą, autorską dramaturgię i estetykę.

www.ltt.art.pl

48/4

Lubelski Teatr Tańca

Choreografia: Ryszard Kalinowski

Wykonanie: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń

Muzyka: Piotr Kurek

Projekt oświetlenia: Aleksander Janas

Czas: 45 minut

4 kwietnia, czwartek, godz. 19.00

Warszawa, ul. Elektoralna 12

Scena E12/Teatr, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki

Bilety: 12 zł

Bilety dostępne przez www.eBilet.pl, w Empikach i siedzibie MCKiS (pn.-pt. w godz. 10.00-19.00). Informacje: 22 586 42 59

Koordynator/kontakt: Magda Chabros (MCKiS), 22 586 42 14, m.chabros@mckis.waw.pl

+++++++++++++++

Bilety 12 zł. Dostępne przez eBilet.pl, w Empikach i siedzibie MCKiS (pn.-pt. w godz. 10.00-19.00). Informacje: 22 586 42 59

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close