Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/VI: Krakowski Teatr Tańca „Singulare Tantum” – chor. Paweł Łyskawa, Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/VI: Krakowski Teatr Tańca „Singulare Tantum” – chor. Paweł Łyskawa, Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska

Fot. Katarzyna Machniewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII odsłony Scena Tańca Studio 2017 Krakowski Teatr Tańca pokaże spektakl Singulare Tantum, który powstał w twórczym dialogu pomiędzy choreograficznym kolektywem (Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa) a turecką choreografką i krytyczką tańca Ayrin Ersöz.

O spektaklu 

Spektakl powstał w twórczym dialogu pomiędzy choreograficznym kolektywem (Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa), a turecką choreografką i krytyczką tańca Ayrin Ersöz, zaproszoną do współpracy w ramach programu Rezydencja/Premiera Gdańskiego Festiwalu Tańca (2017).

Spotkanie trójki artystów z widownią staje się punktem wyjścia do zbudowania siedmiu przenikających się obrazów. Doświadczenie pojedynczości w zbiorowości staje się wspólnym przeżyciem aktorów i widzów.

„Człowiek” to jeden z nielicznych rzeczowników, który nie posiada liczby mnogiej, liczby pojedynczej nie posiada rzeczownik „ludzie”, tzw. „plurale tantum”. Czy gramatyka skazuje nas na samotność? Może nie bez znaczenia „samotność” to kolejny rzeczownik, którego gramatyczną cechą jest pojedynczość.

Spektakl plastycznym językiem ruchu, światła i słowa opowiada o samotności. Indywidualne doświadczenia tancerzy stały się punktem wyjścia do spotkania z widownią, spotkania , podczas którego widzowie stają się częścią opowieści. W spektaklu wykorzystywane są fragmenty dramatu Noc Harolda Pintera

Choreografia i wykonanie: Paweł Łyskawa, Katarzyna Pawłowska, Eryk Makohon
Współpraca artystyczna: Ayrin Ersöz

Muzyka: Michał Paduch oraz Sigur Rós

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY:

20 zł – spektakle w Teatrze Studio

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Warszawa: Teatr Studio, scena Malarnia, pl. Defilad 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close