Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/VIII: Pink Mama Theatre „Jungle”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2017/VIII: Pink Mama Theatre „Jungle”

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VIII odsłony Sceny Tańca Studio 2017 Pink Mama Theatre pokaże spektakl Jungle. Czwórka bohaterów Jungle to Vicky (w tej roli Charlotte Mclean) – wyzwolona, brytyjska feministka, Carmen (Tomek Pomersbach) – południowoamerykańska dziewczyna z ubogich przedmieść, Teresa (Izabela Orzełowska) – zagubiona misjonarka, oraz Billy (Valentin Markus Oppermann) – straumatyzowany amerykański żołnierz. Wszyscy oni spotykają się w bliżej nieokreślonym miejscu, będącym swoistą otchłanią. Już umarli, a wraz z nimi cała ludzkość.

Świat zostaje więc „uwolniony” od ludzi, a natura wygrywa z kulturą. Jednak tylko pozornie, gdyż i tutaj, w otchłani, miejscu być może nieistniejącym, ludzie próbują zmartwychwstać i odzyskać swoje człowieczeństwo. Dżungla, nazwa wywodząca się z sanskryckiego słowa „jangala”, oznaczającego „nieużytek, ziemię nienadającą się do uprawy”, we współczenych językach nabrała wielu innych znaczeń i skojarzeń. Opowieść o czwórce ludzi, reprezentantach nas wszystkich, których życiorysy jedynie na pozór mają mało ze sobą wspólnego, staje się punktem wyjścia do rozmowy o odwiecznej chęci ludzi do rozwoju, która przybiera różne formy. Jest ona także związana ze skłonnością do tworzenia idei, których skutki nie zawsze miały szczęśliwy finał. Kolonializm, komunizm, neokolonializm, faszyzm i konsekwencje, które niosą ze sobą dla zglobalizowanego już świata, doprowadzają dziś do sytuacji politycznej i społecznej, która może bardzo niepokoić.

„Europa to cywilizacja, a kolonializm to poszerzanie świata cywilizowanego”. Przez lata to hasło było w Europie usprawiedliwieniem zachodniej wyższości rasowej i kulturowej nad światem niezachodnim.

Jungle to dwunasta premiera Pink Mama Theatre, wyprodukowana w koprodukcji z TOJO Theater w szwajcarskim Bernie.

Idea, reżyseria, scenografia i kostiumy: Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki

Choreografia: Sławek Bendrat

Dramaturgia: Dominik Krawiecki

Produkcja muzyczna i koncept: Valentin Markus Oppermann

Obsada: Charlotte Mclean, Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzełowska, Tomek Pomersbach

Fotosy: Monika Chmielarz

Wideo i projekcje: Patrycja Płanik

Kierownictwo produkcji: Angelika Rohrer

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorzy: Anna Królica, Adam Kamiński

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close