Warszawa/Scena Tańca Studio 2019/II: Caro Dance Theatre „After Before” – chor. Maciej Kuźmiński

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2019/II: Caro Dance Theatre „After Before” – chor. Maciej Kuźmiński

fot. Jarosław Grudziński

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach drugiej odsłony Sceny Tańca Studio 2019 Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na spektakl After Before Caro Dance Theatre w choreografii Macieja Kuźmińskiego. Uwaga, w spetaklu pojawia się hałas o średnim natężeniu.

O spektaklu:

After Before przedstawia jednostki w bezustannym ruchu, zawieszone w nieokreślonej przestrzeni. Autor charakteryzuje w ten sposób ogólne doświadczenia człowieka XXI wieku – poczucia niepewności, próby rekonstrukcji tożsamości, emigracji. Szerokie spektrum postrzegania tych zagadnień autor obrazuje poprzez odniesienie do doświadczeń uchodźców. To właśnie problem emigracji i tożsamości, uzewnętrzniony za pomocą plastyki rysunku, interakcji ruchu i przestrzeni, staje się centrum zainteresowania autora. Rolę pierwszoplanową odgrywa tutaj doświadczenie obecności, a także przeżywanie cielesne ruchu wewnętrznego. By osiągnąć poczucie niepewności i swojego rodzaju zawieszenia, choreograf posługuje się geometrycznymi obrazami, pauzami, a także stosuje zabiegi powtarzalności kombinacji i używa ruchu w zamkniętej i ciasnej formie.

choreografia, opracowanie muzyczne, reżyseria oświetlenia: Maciej Kuźmiński

opiekun zespołu, prowadzenie prób: Eliza Kindziuk

asystent choreografa: Valeriya Le

wykonanie: Młodzieżowy Teatr Tańca Caro – Klaudia Mościcka, Mieszko Chomka, Eliza Leszczak, Jan Kosianko, Mariusz,Wysokiński, Krzysztof Wiśniewski, Aleksandra Chojnacka, Aleksandra Kłusek, Anna Kurowska, Julia Mućko

produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, Maciej Kuźmiński Company

premiera: 17 września 2017

czas trwania: 40 min

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu Studio teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Studio teatrgaleria przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy. Od początku funkcjonowania projektu odbyły się 32 odsłony, a w trakcie nich zostało zaprezentowanych ponad 240 wydarzeń, w których uczestniczyło ok. 23 tysiące widzów.

BILETY: 20 zł

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Syrenka 2019 STS (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1, Duża Scena

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close