Warszawa/Środa na Okólniku: Warszawski Teatr Tańca „His… est Caritas Of these… Love”– chor. Alisa Makerenko

Zdjęcie: Warszawa/Środa na Okólniku: Warszawski Teatr Tańca „His… est Caritas Of these… Love”– chor. Alisa Makerenko

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Środa na Okólniku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina zaprasza na pokaz spektaklu Alisy Makarenko His… est Caritas Of these… Love (opieka artystyczna: Aleksandra Dziurosz) przygotowanego na zespół kameralny.

O spektaklu:

Legenda wschodniej Azji głosi… Niewidzialna czerwona nić łączy tych, których przeznaczeniem było się spotkać, niezależnie od czasu, miejsca czy okoliczności. Ta nić może się rozciągnąć lub splątać, ale nigdy się nie przerwie. Czy wierzysz w nieuchronność przyszłości? Сzy uważasz że człowiek ma kontrolę nad swoim Losem? Fatalizm czy wolność wyboru? Kim jesteś? Reżyserem, aktorem lub niemym widzem filmu pod tytułem Życie?

Czas trwania: 45’

Opieka artystyczna: Aleksandra Dziurosz

Choreografia: Alisa Makarenko

Współpraca, koordynacja: Kamila Borowska

Muzyka: Aleksander Kościów

Wykonanie: Zespół Kameralny: Ewa Puchalska — mez­zo­so­pran, Sebastian Aleksandrowicz — obój, Klaudiusz Baran — akor­deon, Miłosz Pękala — per­ku­sja, Justyna Baran — I skrzypce, Paulina Sokołowska — II skrzypce, Marek Czech — altówka, Tomasz Błaszczak — wiolonczela

Scenografia i kostiumy: Karolina Fandrejewska

Światło: Paulina Góral

Nadzór nad charakteryzacją: Elżbieta Tolak

Charakteryzacja: uczennice Szkoły Charakteryzacji i Wizażu MAKE UP STAR

Obsada: Warszawski Teatr Tańca: Kamila Borowska, Julia Ławrenowa, Alisa Makarenko, Agata Pankowska, Natalia Walach, Kamil Węsierski.

Informacje o twórcach:

Alisa Makarenko (UA) | Urodzona w 1992 na Ukrainie. Studentka specjalności Choreografia i Teoria Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, absolwentka psychologii (studia I stopnia) na Uniwersytecie w Kherson (Ukraina). Uczestniczyła w festiwalach tańca na Ukrainie, Węgrzech, w Rosji, Bułgarii, Polsce, Niemczech, Francji i Serbii. W 2007 roku została laureatką brązowego medalu podczas Mistrzostwach Świata IDO w Niemczech. W 2008 roku zdobyła srebrny medal World Dance Olympiad w Rosji. W 2012 roku otrzymała nagrodę za znaczący wkład do sztuki choreograficznej Ukrainy i wysokiego poziomu szkolenia tańca. Od 2013 roku jest tancerką Warszawskiego Teatru Tańca pod kierownictwem Aleksandry Dziurosz. Tegoroczna stypendystka profesor Ewy Wycichowskiej, Dyrektora Polskiego Teatru Tańca. W 2014 roku wyróżniona Stypendium Wolności ufundowanym przez Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Kamila Borowska (PL) | Absolwentka Warszawskiej Szkoły Baletowej. Tytuł magistra sztuki w dziedzinie pedagogiki baletu uzyskała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje doświadczenie artystyczne zdobywała na scenach polskich oraz w krajach byłej Jugosławii. Kilka lat spędziła w Stanach Zjednoczonych, biorąc udział w Ballet Magnificat trainee program. Obecnie współpracuje z Warszawskim Teatrem Tańca. Swoją aktywność sceniczną łączy z pracą pedagogiczną. Uczy tańca klasycznego i tańca współczesnego dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Aleksander Kościów (PL) | Kompozytor, altowiolista, pedagog i pisarz. Studiował w Akademii Muzycznej (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina): kompozycję pod kierunkiem Mariana Borkowskiego oraz grę na altówce w klasie Błażeja Sroczyńskiego. Obecnie wykładowca macierzystej uczelni. W roku 2007 uzyskał stopień doktora sztuki, a w 2014 stopień doktora habilitowanego sztuki w dziedzinie kompozycji. Autor powieści: Świat nura (2006), Przeproś (2008), Lecą wieloryby (2010) oraz opowiadań. Jest laureatem konkursów kompozytorskich w Katowicach (1991 – wyróżnienie), w Tychach (1992 – finalista), w Warszawie (1995 – wyróżnienie, 1998 – wyróżnienie, 1999 – I nagroda, 2000 – wyróżnienie), w Częstochowie (1996 – wyróżnienie), w Gdańsku (1997 – III nagroda), w Krakowie (1999 – I nagroda), w Katowicach (2000 – Nagroda Główna). W 2004 otrzymał stypendium Fundacji Fulbrighta (Junior Grant). Utwory Aleksandra Kościówa były wykonywane w Polsce oraz za granicą (w Niemczech, Anglii, Szkocji, Rosji, na Ukrainie, we Francji, Włoszech, Japonii, Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych). Ponadto wykładał w San Diego (Stany Zjednoczone), Weikersheim (Niemcy) i Taegu (Korea Południowa).

 

Karolina Fandrejewska (PL) |Artystka wizualna i scenografka. Studentka profesora Andrzeja Kreutza Majewskiego i Grzegorza Kowalskiego. Pracuje w Warszawie, Berlinie i Londynie. Od stycznia 2008 roku zajmuje się scenografią operową, teatralną oraz filmową. Współpracowała między innymi z takimi artystami jak: Ryszard Cieśla, Aleksandra Dziurosz, Aldona Farrugia, Ulrike Hager, Magnus von Horn, Katarzyna Kozyra, Kamila Michalak, Mika Rosenfeld, Szymon Waćkowski, Andrejs Žagars. Jej prace były pokazywane na festiwalach w Krakowie, Gdyni, St. Petersburgu, Bukareszcie, Monachium, Lille, Rhode, Islandii, Aix-en-Provence i w galeriach takich jak: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie; Galeri Image in collaboration with Øst for Paradis in Århus, Denmark; Galeria Arsenał w Białymstoku; Galeri Image w Arhus, Denmark; Theatre into Art, Hebbel am Ufer 1 w Berlinie; Zak/Branicka w Berlinie; Postmasters w Nowym Jorku.

 

Informacje o zespole: 

Warszawski Teatr Tańca | Zespół powstał w styczniu 2008 roku. Pomysłodawczynią, założycielką i dyrektorem teatru jest dr hab. Aleksandra Dziurosz – choreograf, tancerka, nauczyciel tańca współczesnego. Oficjalnie zespół zainaugurował działalność spektaklem „Chopin – ex-saturo” do muzyki Fryderyka Chopina. Miało to miejsce 28 lipca 2008 roku, podczas Chopiniany – VI Dni Fryderyka Chopina, w Teatrze na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie. W grudniu 2008 roku, podczas Warszawskiej Nocy Tańca, odbyła się premiera spektaklu Trwa-nie, drugiej produkcji Warszawskiego Teatru Tańca. Ex-it to trzeci spektakl w repertuarze zespołu. Jego premiera odbyła się 26 listopada 2009 roku w ramach Com`in Festiwal w Warszawie. Prapremiera spektaklu Kontrasty – kolejnej produkcji WTT – odbyła się 17 czerwca 2011 roku w Teatrze Powszechnym w Warszawie, a premiera 30 czerwca 2011 roku w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Rok 2012 zaowocował spektaklem Anioły oraz Few Few. W 2013 odbyła się premiera spektaklu action.CONTRaction.REactionPink Noiseoraz Performer. Od początku swego istnienia Warszawski Teatr Tańca występował na scenach w: Japonii (Iwata, Tokio), Czechach (Ołomuniec), Ciechanowie, Kielcach, Mińsku Mazowieckim, Olsztynie, Ostrołęce, Płocku, Poznaniu, Przasnyszu, Radomiu, Rybniku, Siedlcach, Warszawie, Wrocławiu i Zabrzu. Spektakl „Performer” otrzymał I nagrodę XVI Spotkań Teatralnych w Rybniku (2014), wyróżnienie podczas 12. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie (2014) oraz nagrodę podczas II Olsztyńskich Spotkań Teatru Jednego Aktora „SOLO” (2014). Spektakl action.CONTRaction.REaction został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej Polonica Nova (2014).

Zespół tworzą profesjonalni tancerze tańca współczesnego i baletu klasycznego. Partnerem Warszawskiego Teatru Tańca jest Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie.

Miejsce: Sala Koncertowa Fryderyka Chopina, UMFC
Bilety: 15 zł

Partnerzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawski Teatr Tańca

Zakochaj się w Warszawie - logo (oryginał)   MIK logo (miniaturka)   Warszawski Teatr Tańca logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close