Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania & Ido Tadmor „Historie żołnierzy i wdów. Nieobecność tak”

Zdjęcie: Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania & Ido Tadmor „Historie żołnierzy i wdów. Nieobecność tak”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Scena Współczesna zaprasza na spektakl Teatru Tańca Zawirowania realizowany wspólnie z izraelskim choreografem Ido Tadmorem. Pierwsza wersja projektu Historie żołnierzy i wdów prezentowana była podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania w Warszawie czerwcu 2015. Premiera ostatecznej wersji odbyła się  1 grudnia 2015 w ramach festiwalu Jerusalem International Dance Week w teatrze Gerard Bechar w Jerozolimie. Spektakl będzie grany zarówno w Izraelu, jak i w Polsce. Sytuacja wojny, o której opowiada przedstawienie, staje się coraz bardziej aktualna i wpływa na nasze życie. Może jedynie utopia wykreowana w teatrze jest w stanie uratować nasz świat od narastającej agresji.

O spektaklu:

Wszystko jest inne, ale nic nie jest inne. Wszystkie wojny są takie same, ale żadna wojna nie jest taka sama. Wszystkie wojny są wywołane przez strach, ale żadna wojna nie uwalnia od strachu. Wszyscy żołnierze i wszystkie wdowy są tacy sami, ale każdy żołnierz i każda wdowa są inni.

Nieobecność tak.

Choreografia: Ido Tadmor

We współpracy Machol Shalem z Jerozolimy  i Teatru Tańca Zawirowania

Tańczą: Elwira Piorun, Szymon Osiński, Ido Tadmor, Danis Bucksbaum / Ofra Idel

Spektakl został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2015.

 Logo IMIT (miniaturka)

Ido Tadmor to wybitny izraelski tancerz i choreograf, członek grup tanecznych Bat Dor, Bat Sheva, od 1995 roku lider własnego zespołu tanecznego. Był dyrektorem Narodowego Baletu Izraela. Od wielu lat pracuje jako nauczyciel tańca. W ostatnich latach Tadmor stał się jednym z ambasadorów tańca współczesnego w izraelskiej kulturze masowej, występując w filmach i programach telewizyjnych (był m.in. głównym jurorem programu „Nolad lirkod”, tamtejszego odpowiednika formatu „You Can Dance”). W 2011 roku Ido Tadmor został laureatem prestiżowej izraelskiej Landau Prize za osiągnięcia życiowe.

Bilety w cenie 20 zł
Rezerwacje: agata.zawirowania@gmail.com
+48 790 555 979

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Warszawa: Stara ProchOFFnia, ul. Boleść 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close