Warszawa/Teatr Wielki: „Kreacje 9” – warsztat choreograficzny PBN

Zdjęcie: Warszawa/Teatr Wielki: „Kreacje 9” – warsztat choreograficzny PBN

Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Wielki – Opera Narodowa i Polski Balet Narodowy zapraszają na wieczór baletowy Kreacje 9. Pomysłodawcą warsztatów choreograficznych dla tancerzy PBN  jest dyrektor zespołu Krzysztof Pastor, który od lat zajmuje się także odkrywaniem nowych talentów i wspieraniem młodej polskiej choreografii baletowej. Wcześniejsze edycje zaowocowały kilkoma propozycjami dla wybranych warszawskich tancerzy, którzy otrzymali szansę stworzenia większych prac choreograficznych wchodzących w skład repertuaru Polskiego Baletu Narodowego, ale nie tylko. Robert Bondara tworzył choreografie m.in. dla Baletu Opery Wrocławskiej, Baletu Opery Nova, Baletu w Wilnie czy Kennedy Center. Jacek Tyski dla takich zespołów, jak Kielecki Teatr Tańca, Balet Opery na Zamku czy Baletu na Gran Canarii. Choreografie Anny Hop natomiast można było podziwiać w Operze na Zamku czy Oslo.

 

W tym roku wśród tancerzy, którzy podjęli się próby stworzenia miniatur choreograficznych są: Lorenzo Alberti, Michał Chróścielewski, Joanna Drabik, Dan Ozeri, Łukasz Tużnik, Stella Walasik, Bartosz Zyśk oraz, po raz pierwszy, duet choreograficzny: Paulina Jurkowska z Pawłem Koncewojem.

Obejrzyj:

Kreacje 9 – making of

W programie następujące choreografie:

Lorenzo Alberti: Reflections in Black

Michał Chróścielewski: Dwa światy

Joanna Drabik: Momentum

Paulina Jurkowska i Paweł Koncewoj: Transference

Dan Ozeri: They Say Emotions Are Overrated

Łukasz Tużnik: Droga

Stella Walasik: Ad Extremum

Bartosz Zyśk : 3/10

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close