Warszawa / Teatr Wielki – Opera Narodowa: Pokaz filmu „Pastor. Cztery akty”

Zdjęcie: Warszawa / Teatr Wielki – Opera Narodowa: Pokaz filmu „Pastor. Cztery akty”

„Pastor. Cztery akty”. Plakat: materiały własne organizatora

Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprasza na pokaz filmu Pastor. Cztery akty w reżyserii Joanny Rechnio.

Wersja do druku

Udostępnij

Film zrealizowany w trakcie czterech tygodni prób do spektaklu pokazuje choreografa Krzysztofa Pastora przy pracy. To dynamiczna podróż w świat tańca, który reżyserka Joanna Rechnio otwiera przed odbiorcami, ukazując go z miejsc niedostępnych dla widza. Krzysztof Pastor pozwala podejść kamerze bardzo blisko, obserwować, jak buduje sceny, jak pracuje z tancerzami, jak zmaga się z niepokojem, presją premiery i machiną teatralną.

Pastor. Cztery akty jest portretem „poczwórnym” – składa się z czterech części, a każda pokazuje Krzysztofa Pastora z innej perspektywy. Dzięki czterem znakomitym operatorom zaproszonym do projektu (Maciejowi Sobierajowi, Michałowi Englertowi, Jackowi Petryckiemu i Markowi Dawidowi), z których każdy jest autorem zdjęć do jednego aktu, film jest wizualnie wyjątkowy.

Gatunek: dokument
Rok produkcji: 2024
Czas trwania: 70 min
Reżyseria: Joanna Rechnio

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Teatr Wielki – Opera Narodowa, Plac Teatralny 1

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close