Warszawa/V Dni Sztuki Tańca: Bałtycki Teatr Tańca „Święto wiosny”/„Sen nocy letniej”

Zdjęcie: Warszawa/V Dni Sztuki Tańca: Bałtycki Teatr Tańca „Święto wiosny”/„Sen nocy letniej”

Bałtycki Teatr Tańca, Święto wiosny. Fot. S. Ćwikła

Wersja do druku

Udostępnij

10 listopada z okazji 100-lecia Święta wiosny oraz w ramach V Dni Sztuki Tańca zostaną pokazane dwa spektakle Bałtyckiego Teatru Tańca w choreografii Izadory Weiss: Święto wiosny i Sen nocy letniej.

Święto wiosny

Przesłanie spektaklu Święto wiosny związane jest z powszechną dzisiaj walką demokratycznych struktur globalizującego się społeczeństwa o odbudowanie prawdziwie partnerskich relacji między kobietą i mężczyzną i oczyszczenie terenu walki płci z męskiego szowinizmu i przemocy. Traktowanie kobiety jako przedmiotu służącego zaspokojeniu seksualnych potrzeb i fantazji wciąż jest tematem bolesnym. Przy niezmiennie brzmiących deklaracjach o równouprawnieniu i szacunku dla płci słabszej wciąż widzimy wokół nas niezliczone akty przemocy i pogardy wynikające nie tylko z patologicznych odruchów poszczególnych osobników, ale z powszechnego przyzwolenia, tradycji i kultywowania fałszywych wartości. Święto wiosny Bałtyckiego Teatru Tańca jest gwałtownym znakiem sprzeciwu wobec takiego stanu rzeczy.

muzyka: Igor Strawiński
choreografia: Izadora Weiss
scenografia: Hanna Szymczak

premiera 21 marca 2011 (Teatr Narodowy w Warszawie), 25 marca 2011 (Opera Bałtycka w Gdańsku)

Sen nocy letniej

Izadora Weiss w swojej wersji Snu nocy letniej zrezygnowała z muzyki Mendelssohna-Bartholdy’ego i zdecydowała się użyć etnicznej muzyki Gorana Bregovićia. Ciekawym elementem spektaklu będą kostiumy autorstwa projektantki mody Gosi Baczyńskiej.

muzyka: Goran Bregović

choreografia: Izadora Weiss

kostiumy: Gosia Baczyńska

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Wielki - Opera Narodowa, Plac Teatralny 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close