Warszawa/VI Festiwal „Warsaw Flow”: Warsztaty „SKIN – fizyczny dialog w obecności i dotyku”. Prowadzenie: Daniela Schwartz, Eckhard Müller

Zdjęcie: Warszawa/VI Festiwal „Warsaw Flow”: Warsztaty „SKIN – fizyczny dialog w obecności i dotyku”. Prowadzenie: Daniela Schwartz, Eckhard Müller

Na zdjęciu: Daniela Schwartz. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy Międzynarodowego festiwalu Kontakt Improwizacji Warsaw Flow 2015 zapraszają tancerzy i aktorów, którzy chcą poszerzyć swój warsztat pracy z ciałem do udziału w projekcie SKIN w ramach VI edycji wydarzenia. Warsztaty proponują pogłębienie świadomości tańca i doświadczania w konfrontacji z wrażeniami wzrokowymi, dźwiękowymi, architektonicznymi, percepcyjnymi i zmysłowymi. Obserwacja własnych możliwości na pozostaniu otwartym wobec intensywności wewnętrznych i zewnętrznych bodźców. warsztaty odbędą się w dniach 27-30 czerwca 2015. Intensywne zajęcia zakończą się  performansem w dniu inauguracji VI Międzynarodowego Festiwalu Kontakt Improwizacji „Warsaw Flow” (1 lipca).

Rejestracja: http://polandcontactfestival.com/rejestracja.html

Nauczyciele: Daniela Schwartz Argentyna/Francja i Eckhard Müller Niemcy/Francja

Dla kogo:

Warsztat skierowany do tancerzy, którzy chcą poznać nowe możliwości dialogu poprzez taniec i pogłębić swoją tożsamość sceniczną w tańcu, oraz:
– poszerzyć warsztat taneczny,
– pogłębić świadomość ciała,
– doskonalić obserwację samych siebie i innych w ruchu i bezruchu,
– rozbudzić wyobraźnię,
– ożywić improwizację angażując kinestetyczną odpowiedź na wspomnienia, myśli i wyobrażenia.
– zwiększyć możliwości komunikacji w ruchu

Koszt udziału w warsztatach:

600 zł (całość należy wpłacić do 25 czerwca 2015)

Jedzenie i nocleg – możliwość zakwaterowania w Agrykola Hostel i zamówienie pełnego wyżywienia. Organizatorzy proszą o kontakt mailowy: kontakt@polandcontactfestival.com

Daniela Schwartz Argentyna/Francja
Wędrowna artystka, która posiada tytuł wydziału Fine Arts, Ecole Superieure des Arts Decoratifs de Strasbourg, Francja. Uczestniczyła w praktykach, spektaklach i  dydaktyce CI od 1998 roku. Jako artystka jest zainteresowana ciałem, przestrzenią i ruchem, jako materią do tworzenia, wyrażania i kreowania. W jej pracach obecne są elementy multimedialnei, przedmioty, instalacje.


Eckhard Müller Niemcy/Francja

entuzjastycznie występuje i tańczy CI od 1988 roku. Uwagę skupia na badaniu jej zasad. W przeciągu 20 lat nauczania, humorystycznie rozsiewa „ziarna’ swoich nieprzerwanych badań.

Na przestrzeni ostatnich 10 lat Daniela Schwartz i Eckhard Müller współpracowali i podróżowali po Europie, Ameryce Południowej i Północnej, dzieląc się swoją wizją i praktyką CI, proponując warsztaty i projekty oparte na improwizacji. Zostali zaproszeni do edukacyjnych programów tanecznych na Uniwersytetach, w teatrach, studiach tańca, jak i na wielu festiwalach. Wspólnie opracowali projekt SKIN – koncepcję interdyscyplinarnego pefromansu, który zawiera elementy CI oraz interakcje z publicznością. Dzięki wspólnej pracy ich zainteresowania bezustannie oddziaływały na siebie wzajemnie, tworząc różnorodne i zaskakujące rezultaty. Dzielą pasję i ciekawość poznawania nieznanego, spontaniczność teraźniejszości oraz śledzenie mądrości ciała. Zainteresowania Schwartz kierują ją w stronę detalu, badania i rozwijania obszerności świadomości oraz wyobraźni. Fascynacją Müllera jest fizyczność i jej granice. Połączenie zainteresowań obojga łączy się w poszukiwaniu spostrzeżeń i zmysłowych odkryć, odkrywaniu na nowo możliwości dialogu poprzez taniec. Oboje wciąż dokształcają się samodzielnie oraz współpracują z innymi tancerzami.

Są członkami organizacji Contactfestival Freiburg w Niemczech www.contactfestival.de oraz członkami Co.Degadezo, Francja www.degadezo.com

Do pobrania:

Ulotka Warsaw Flow 2015

Więcej informacji: www.polandcontactfestival.com

powrót

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close