Warszawa/Warszawska Platforma Tańca 2016: Warsztaty różnych technik tańca. Prowadzenie: Michał Adam Góral, Aleksandra Dziurosz, Iwona Wojnicka, Albert Ciastek, Małgorzata Gajdemska

Zdjęcie: Warszawa/Warszawska Platforma Tańca 2016: Warsztaty różnych technik tańca. Prowadzenie: Michał Adam Góral, Aleksandra Dziurosz, Iwona Wojnicka, Albert Ciastek, Małgorzata Gajdemska

Na zdjęciu: Michał Adam Góral. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty Warszawskiej Platformy Tańca (WPT) to cykliczne zajęcia z różnych technik tańca prowadzone przez warszawskich tancerzy, pedagogów tańca i choreografów wybranych przez Radę Programową.

Tegoroczna edycja rozpocznie w maju warsztatami Michała Adama Górala: Contemporary Jazz & Floor. Michał oferuje lekcje tańca współczesnego które wychodzą z technicznej i kondycyjnej bazy, zachęcając do eksploracji własnego ciała oraz różnych jakości ruchowych. Na swoich zajęciach Michał bawi się dynamiką ruchu oraz przepływem energii. Muzyka jak i cisza mają równe znaczenie. Michał uwielbia improwizację w tańcu, której często nie brakuje na jego lekcjach. Warsztaty CONTEMPORARY Jazz  to blok podczas którego  skupimy swoją uwagę na technicznych oraz kondycyjnych aspektach tańca  współczesnego z elementami liryczności i techniki jazzowej poprzez dobrze dobraną , przeprowadzoną poziomowo rozgrzewkę ( floor work, middle, up).

Również w maju odbędą się warsztaty dr hab. Aleksandry Dziurosz: Taniec współczesny z elementami improwizacji. Głównym celem nauczania techniki tańca współczesnego jest doskonalenie motoryki ciała, wykształcenie umiejętności sprawnego wykorzystania możliwości ruchowych całego ciała, rozbudzanie świadomości ciała tak, aby przygotować cały organizm do bezpośredniej i kompletnej wypowiedzi za pomocą ruchu.

W czerwcu zaplanowano zajęcia Iwony Wojnickiej: Chóry ruchowe. Chóry ruchowe to radosne struktury o wyjątkowym znaczeniu opracowane przez Rudolfa Labana. Opierają się one na założeniu, że wspólny taniec i możliwość dzielenia się ruchem, odpowiadają na potrzeby integracji z grupą, przy jednoczesnym poczuciu wartości każdego z uczestników.

Także w czerwcu odbędą się zajęcia, które poprowadzi Albert Ciastek: Taniec współczesny oparty o technikę Cunnighama. Podczas zajęć skupimy się na charakterystycznej dla owej techniki  pracy kręgosłupa izolując go od pracy naszych nóg. Po sekwencjach otwierających przejdziemy do pracy w centrum- adagio, sekwencja na przekątną, skoki małe oraz skoki duże.

We wrześniu Małgorzata Gajdemska poprowadzi warsztaty: Dynamika zmiany – improwizacja i kompozycja. Warsztaty skupione na improwizacji i kompozycji oraz na badaniu relacji między nimi. Uczestnicy będą rozwijać umiejętność świadomego obserwowania siebie w czasie improwizowania oraz świadomej pracy z kompozycją podczas spontanicznego tworzenia.

Cykl warsztatów WPT zamknie Tomasz Kudłacz zajęciami z technik kuduro i afro-house. Kuduro to rodzaj muzyki i styl tańca, który narodził się w Angoli w 1980 roku, zaś afro-house to bardzo młody taniec i styl muzyczny, który powstał na ulicach państw południowej Afryki.

Warsztaty prowadzone będą z podziałem na dwie grupy,  podstawową i średniozaawansowaną.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapisy: http://warszawskaplatformatanca.pl/rezerwacje,show.html

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lok. 101. Aleksandra Dziurosz: Taniec współczesny z elementami improwizacji, w godz. 11.00-12.30 grupa podstawowa.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close