Spektakle

Warszawa: Warszawski Teatr Tańca „Few Few” – idea i reż. Aleksandra Dziurosz

Zdjęcie: Warszawa: Warszawski Teatr Tańca „Few Few”  – idea i reż. Aleksandra Dziurosz

Fot. Mirka Maruszak

Wersja do druku

Udostępnij

Opis spektaklu

 

few – (z ang.) [fju:] n & adj mało, niewiele, kilka; a few nieco, kilku, parę; quite a few całkiem sporo

fiu – (z pl.) [fju] ndm

1. «głos wydawany przy gwizdaniu; naśladowanie gwizdu» Fiu, zagwizdał ptak.

2. częściej: fiu, fiu! «wykrzyknienie wyrażające podziw, uznanie, zdziwienie (czasem z odcieniem ironii » Fiu, fiu, jak ładnie tańczy! Wyjeżdża za granicę — fiu, fiu!

3. «wykrzyknienie oznaczające, że coś prędko znikło, przepadło, że ktoś uciekł, znikł; fiut, myk» Kawiarnia, dansing i pieniążki fiu! pot. Fiu, fiu a. fiu bździu w głowie <<pstro, pusto w głowie (o lekkomyślności, braku rozwagi)>>

Kilka definicji niechaj posłuży za wstęp do opisu najnowszego spektaklu Warszawskiego Teatru Tańca. Za niewiele (ba!), mało mówiącym na pozór tytułem, kryje nieco więcej, niż li tylko lekkomyślny i nierozważny zlepek liter. Autorzy i twórcy pragnęli wyrazić przezeń swój narastający podziw i uznanie dla naszej tradycji – zarówno zakorzenionej w folklorze, jak  i formowanej i pielęgnowanej przez naszych narodowych pisarzy i poetów, a także rodzącej się tu i teraz, bądź bardziej, lub mniej świadomie zapożyczanej z innych kultur. Różnorakie inspiracje przy kształtowaniu spektaklu sprawiły, że znajdzie się tu parę akcentów z Wyspiańskiego, nieco Gombrowicza i całkiem sporo tańca. Również za sprawą specjalnie skomponowanej na potrzeby spektaklu muzyki, w której pobrzmiewają echa melodii znanych z polskich tańców narodowych, widz może przez kilka chwil zastanowić się, czy aby coś w naszej tradycji prędko nie znika, nie ucieka

 

 

Few Few

Idea i reżyseria: Aleksandra Dziurosz

Współpraca reżyserska, konsultacje aktorskie: Bartosz Miłosz Martyna

Choreografia: Praca zespołowa WTT

Muzyka: Aleksandra Bilińska

Saksofon improwizacja: Alina Maria Mleczko

Scenografia i kostiumy: Karolina Fandrejewska, Martyna Kander

Space & Light: Aleksandra Dziurosz, Karolina Fandrejewska, Bartosz Miłosz Martyna

Realizacja dźwięku, nagrania: ASM Andrzej Słomkowski

Asystent choreografa: Maria Kuchowicz

Konsultacje choreograficzne: Krzysztof Zawadzki

Wykonanie: Warszawski Teatr Tańca i Atelier WTT w składzie:  Anna Maria Karabela, Dorota Kossowska, Maria Kuchowicz, Anna Majder,  Paulina Rewucka, Natalia Walach, Piotr Bielecki, Przemysław Kamiński

Produkcja: Aleksandra Dziurosz i Warszawski Teatr Tańca

Czas trwania: 45 min

Autorka projektu – Aleksandra Dziurosz – jest laureatką Stypendium  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA”, w ramach którego zrealizowany został spektakl.

Młoda Polska mini (miniaturka)

 

powiązane

Ludzie

Aleksandra Dziurosz

Aleksandra Dziurosz

Opis spektaklu   few – (z ang.) [fju:] n & adj mało, niewiele, kilka; a few nieco, kilku, parę; quite a few całkiem sporo fiu – (z pl.) [fju] ndm 1. «głos wydawany przy gwizdaniu; naśladowanie gwizdu» Fiu, zagwizdał ptak. 2. częściej: fiu, fiu! «wykrzyknienie wyrażające podziw, uznanie, zdziwienie (czasem z odcieniem ironii » Fiu, fiu, jak ładnie tańczy! Wyjeżdża za granicę — fiu, fiu! 3. «wykrzyknienie oznaczające, że coś prędko znikło, przepadło, że ktoś uciekł, znikł; fiut, myk» Kawiarnia, dansing i pieniążki fiu! pot. Fiu, fiu a. fiu bździu w głowie <<pstro, pusto w głowie (o lekkomyślności, braku rozwagi)>>   Kilka definicji niechaj posłuży za wstęp do opisu najnowszego spektaklu Warszawskiego Teatru Tańca. Za niewiele (ba!), mało mówiącym na pozór tytułem, kryje nieco więcej, niż li tylko lekkomyślny i nierozważny zlepek liter. Autorzy i twórcy pragnęli wyrazić przezeń swój narastający podziw i uznanie dla naszej tradycji – zarówno zakorzenionej w folklorze, jak  i formowanej i pielęgnowanej przez naszych narodowych pisarzy i poetów, a także rodzącej się tu i teraz, bądź bardziej, lub mniej świadomie zapożyczanej z innych kultur. Różnorakie inspiracje przy kształtowaniu spektaklu sprawiły, że znajdzie się tu parę akcentów z Wyspiańskiego, nieco Gombrowicza i całkiem sporo tańca. Również za sprawą specjalnie skomponowanej na potrzeby spektaklu muzyki, w której pobrzmiewają echa melodii znanych z polskich tańców narodowych, widz może przez kilka chwil zastanowić się, czy aby coś w naszej tradycji prędko nie znika, nie ucieka…     Few Few   Idea i reżyseria: Aleksandra Dziurosz Współpraca reżyserska, konsultacje aktorskie: Bartosz Miłosz Martyna Choreografia: Praca zespołowa WTT Muzyka: Aleksandra Bilińska Saksofon improwizacja: Alina Maria Mleczko Scenografia i kostiumy: Karolina Fandrejewska, Martyna Kander Space & Light: Aleksandra Dziurosz, Karolina Fandrejewska, Bartosz Miłosz Martyna Realizacja dźwięku, nagrania: ASM Andrzej Słomkowski Asystent choreografa: Maria Kuchowicz Konsultacje choreograficzne: Krzysztof Zawadzki Wykonanie: Warszawski Teatr Tańca i Atelier WTT w składzie:  Anna Maria Karabela, Dorota Kossowska, Maria Kuchowicz, Anna Majder,  Paulina Rewucka, Natalia Walach, Piotr Bielecki, Przemysław Kamiński Produkcja: Aleksandra Dziurosz i Warszawski Teatr Tańca Czas trwania: 45 min Autorka projektu – Aleksandra Dziurosz – jest laureatką Stypendium  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA”, w ramach którego zrealizowany został spektakl.  

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close