Warszawa/Warszawskie Centrum Tańca: Bezpłatne warsztaty kinetograficzne. Prowadzenie: Urszula Loba-Wilgocka

Zdjęcie: Warszawa/Warszawskie Centrum Tańca: Bezpłatne warsztaty kinetograficzne. Prowadzenie: Urszula Loba-Wilgocka

Fot. materiały ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

Warszawskie Centrum Tańca i Polskie Forum Choreologiczne zapraszają do Mazowieckiego na warsztaty kinetograficzne, które poprowadzi Urszula Loba-Wilgocka. Kinetografia, inaczej notacja Labana-Knusta, jest jednym z systemów notacyjnych pozwalających zapisać ruch (a więc i taniec), podobnie jak system nutowy pozwala zapisać muzykę w postaci obiektywnej partytury. Kinetografia – pismo tancerzy, choreografów i teoretyków tańca – ma wiele zastosowań praktycznych, które poza ścisłym i nielicznych gronem choreologów są  w Polsce wciąż niedoceniane. Jedynie Instytut Choreologii w Poznaniu przeprowadza raz w roku tego typu warsztaty. Przeprowadzenie w Warszawie takich warsztatów pozwoli warszawskim pedagogom tańca, tancerzom i choreografom nauczyć się uniwersalnego sposobu zapisu ruchu.

Warsztaty trwać będą 10 dni i obejmować 4 godziny zajęć dziennie.

O prowadzącej:

Urszula Loba-Wilgocka – magister sztuki, nauczyciel analizy i notacji ruchu oraz rytmiki. W 1990 roku ukończyła studia rytmiki w Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Wychowania Muzycznego. W latach 1989–1991 odbyła studium analizy i notacji ruchu pod kierunkiem prof. R. Langego zakończone dyplomem z uprawnieniami do nauczania przedmiotu. W latach 1992-1995 prowadziła kursy kwalifikacyjne dla instruktorów tańca w zakresie kinetografii w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Od 1992 roku asystowała prof. R. Langemu w warsztatach kinetografii, a od 2008 roku prowadzi zajęcia samodzielnie. Od 2000 roku w Instytucie Choreologii prowadzi Studium Analizy i Notacji Ruchu. W latach 2009-2010 prowadziła warsztaty dla choreoterapeutów z Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii odbywające się w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. W latach 1990–1997 pracowała jako nauczyciel muzyki w Wielkopolskim Towarzystwie Muzycznym. W latach 1990–1995 była redaktorem w Wydawnictwie Ars Nova w Poznaniu. Od 1997 roku początkowo była sekretarzem, obecnie jest asystentem w Instytucie Choreologii w Poznaniu. Od 1992 roku jest redaktorem i właścicielem Wydawnictwa Rhytmos. Jest autorką szeregu książek z opracowaniami piosenek i zabaw ruchowych dla dzieci (m.in. Zabawa z piosenką, Słoneczne Piosenki, Piosenki dla dzieci na cały rok, Moje pierwsze piosenki). Pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pełni funkcję sekretarza Polskiego Forum Choreologicznego i od 2013 roku przewodniczącej komitetu redakcyjnego rocznika „Studia Choreologica”.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Warszawskie Centrum Tańca – kontynuacja programu”

Zgłoszenia na adres: info@wtt.waw.pl do 20 sierpnia 2015.

Liczy się kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty są bezpłatne.

Kurator projektu: dr hab. Aleksandra Dziurosz

Organizator: Stowarzyszenie Strefa Otwarta

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Partnerzy projektu: Mazowiecki Instytut Kultury, Polskie Forum Choreologiczne, Warszawski Teatr Tańca

Organizator:

Logo Stowarzyszenie Strefa Otwarta (miniaturka)

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

Partnerzy:

Logo Współorganizator Warszawska Platforma Tańca 2015 (miniaturka)

Logo Polskie Forum Choreologiczne (oryginał)

Logo Warszawski Teatr Tańca (oryginał)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, sala baletowa (nr 12, I p.), ul. Elektoralna 12. Harmonogram: 1, 3-4, 6-8, 10-11 września w godz. 9.00-14.00; 2 i 9 września w godz. 8.00-13.00.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close