Warszawa/XI Festiwal Zawirowania: „Warszawska fauna” – prezentacja Akademii Tańca Zawirowania

Zdjęcie: Warszawa/XI Festiwal Zawirowania: „Warszawska fauna” – prezentacja Akademii Tańca Zawirowania

Fot. Sasa Huzjak

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania odbywać się będą nie tylko spektakle, ale również wydarzenia bezpośrednio angażujące warszawską publiczność. Są to warsztaty taneczne dla wszystkich chętnych oraz spotkania z i festiwalowymi gośćmi.  W ten sposób organizatorzy dają możliwość bezpośredniego poznania artystów, wymiany myśli i poglądów – nie tylko w zakresie tańca, ale także kultury reprezentowanych przez nich krajów.

Festiwal rozpocznie prezentacja spektakli Akademii Tańca Zawirowania. Zostaną pokazane efekty zajęć prowadzonych przez Akademię Zawirowania: pokaz grupy Z prowadzonej przez Karolinę Kroczak, spektakl Warszawska fauna przygotowany przez Elwirę Piorun i Magdalenę Engelmajer oraz pokaz Akademii Tańca dla Seniorów.

Grupa Z

Performans Grupy Z jest finałem pracy nad motywami ruchowymi w działaniu grupowym. Zabiera on widzów w podróż, w której przewodnikami są postaci ze snów. Interaktywny spektakl opowiada historie poszczególnych motywów, które jak we śnie przenikają się, pojawiają i płynnie transformują, zachowując dla siebie tylko tożsamą logikę działania.

Choreografia: Karolina Kroczak

Muzyka/music: collage

Tancerze: Malgorzata Skoczelas, Magda Wasilewska, Agnieszka Penczonek, Agata Pankowska, Marcelina Kłosińska, Katarzyna Lubelska, Marek Joński, Yuliya Dzichkouskaya, Małgorzata Różycka, Gosia Kuszner, Katarzyna Harłacz, Beata Hantulik, Aleksandra Golec

Czas trwania: ok. 35 min

Warszawska fauna

Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem Warszawska fauna były głęboko skrywane instynkty zwierzęce, walka o przetrwanie, miłość, przyjaźń, kariera, sława próba odnalezienia wewnętrznej harmonii w połączeniu z burzliwą historią Warszawy. Dynamiczny ruch i ekspresja emocjonalna, taniec, słowo, muzyka – te wszystkie elementy składają się na intrygujący świat spektaklu.

Bilety: 25zł

Do pobrania: PROGRAM


Szczegółowe informacje dostępne są na stronie festiwalu: www.zawirowania.com.pl

Warsztaty

Sceny prezentacji spektakli:

Teatr Wielki – Opera Narodowa
Stara Prochownia
Teatr Collegium Nobilium
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

Patronat honorowy:

Logo Narodowe Centrum Kultury (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Stara Prochownia, ul. Boleść 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close