Warszawa: XIV Międzynarodowy Festiwal Tańca Warsaw CI Flow

Zdjęcie: Warszawa: XIV Międzynarodowy Festiwal Tańca Warsaw CI Flow

14. Międzynarodowy Festiwal Tańca Warsaw CI Flow, plakat: materiały promocyjne organizatora

Organizatorki 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Warsaw CI Flow podejmą próbę refleksji nad związkiem pomiędzy fizycznym, twórczym sercem improwizacji kontaktowej, a tym jak jej założenia kształtują dzisiejszą społeczność wokół tej formy tańca. Festiwal potrwa od 6 do 12 lipca, a część wydarzeń jest bezpłatna i otwarta dla publiczności.

Wersja do druku

Udostępnij

Jak co roku, festiwal jest różnorodny, międzynarodowy, pełny wrażeń.

W tegorocznym programie znajdą się praktyki somatyczne, takie jak Feldenkrais dla Kontaktu z Simonettą Alessandri, by zagłębić się w somatyczną warstwę siebie, Radosne Techniki z Sebastianem Flegielem, by nabrać więcej pewności w fizycznym wymiarze kontaktu i praktyki performatywne z Jessem Curtisem, by rozbudzić pokłady twórczości i doskonalić nasz warsztat pracy z widzem

– wylicza dyrektorka festiwalu, Paulina Święcańska.

Tym porannym wyzwaniom towarzyszyć będą popołudniowe cykle warsztatów, laby, pojedyncze lekcje, warsztaty w przestrzeni miejskiej oraz wieczorne dżemy z muzyką. Oczywiście festiwal to nie tylko zajęcia, to też czas społeczności, czas spotkań i rozmów pomiędzy.

W tym roku, wydarzeniem specjalnym festiwalu jest inkluzywny warsztat otwarty z tłumaczeniem na język migowy, który poprowadzi Klara Łucznik, jedna z kuratorek festiwalu.

Kontakt improwizacja dzięki swojej niedyrektywnej formie jest praktyką, która znosi bariery pomiędzy odmiennymi możliwościami uczestników

– podkreśla Klara i dodaje, że w swoim podejściu do prowadzenia zajęć uwzględnia indywidualne potrzeby komunikacyjne i ruchowe uczestników, w tym potrzeby przestrzeni, odpoczynku, czy nowych wyzwań. Jej warsztat przeznaczony zarówno dla osób nowych w improwizacji kontaktowej, jak i tych z latami praktyki.

Jest też propozycja dla najmłodszych: otwarty warsztat dla dzieci i opiekunów Bliskość w Ruchu poprowadzi Katarzyna Burzyńska. Uczestnicy będą mieli szansę na doświadczenie innej formy komunikacji i wzmocnienie więzi rodzic-dziecko poprzez działania ruchowe oparte o elementy improwizacji kontaktowej, improwizacji oraz pracę z metaforą. Dotyk jest jednym z ważniejszych elementów prawidłowego rozwoju człowieka i najważniejszym elementem Bliskości w Ruchu.

Podczas warsztatu działamy dwutorowo: rozwijamy zdolności motoryczne i świadomość ciała wzmacniamy zaufanie i pewność siebie, poczucie własnej wartości. Dorosłe obowiązki zostawimy, zanim wejdziemy do wspólnej przestrzeni. Naszą podstawową zasadą jest brak przymusu i konieczności działania w jakimkolwiek standardzie

– podsumowuje swoje podejście Katarzyna.

14. edycja Warsaw CI Flow 2023 jest budowana w duchu wolności twórczej i wzajemnej troski. Kontakt improwizacja uaktywnia nie tylko fizyczną twórczość, ale też wyjątkowe poczucie wspólnoty, które pozwala na swobodne współbycie i wzajemne wsparcie bazujące na takich wartościach jak uważność, zaufanie i empatia.

Chcemy, by nasi uczestnicy, w tym szczególnym, festiwalowym tygodniu, czuli się bezpieczni fizycznie i emocjonalnie, i dzięki temu mieli odwagę, by twórczo eksperymentować i przekraczać swoje wyobrażenia o sobie. Chcemy tworzyć inspirującą przestrzeń dla sztuki tańca i społeczności wokół tej szczególnej formy ruchu. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie osoby niezależnie od wieku czy ich doświadczenia z tańcem!

– dodaje Zuzanna Bukowski, kuratorka festiwalu.

Program wydarzeń:
● 14. Międzynarodowy Festiwal Warsaw CI Flow: 6-12 lipca 2023
https://facebook.com/events/s/-14th-warsaw-ci-flow-internati/603267011701792/
Pełen program wydarzeń i zapisy dostępne na stronie: www.polandcontactfestiwal.com

Wydarzenia bezpłatne:
● Robiąc Miejsce – warsztat kontakt improwizacji z tłumaczeniem na język migowy 7-9 lipca, godz. 15.00-17.00
● Bliskość w Ruchu – warsztaty dla dzieci i rodziców: 8-9 lipca, godz. 13.00-15.00
● Otwarty wieczór filmowo-performatywny: poniedziałek, 10 lipca, godz. 18.30-21.00
● Warsztat site-specific: wtorek, 11 lipca, godz.15.00-17.00
● Jam performatywny: wtorek, 11 lipca, godz. 18.30

Zapisy na wydarzenia bezpłatne na: https://www.polandcontactfestival.com/rejestracja

Organizator: Fundacja Artystyczna PERFORM
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa
Partnerzy: Mazowiecki Instytut Kultury

Patroni medialni: TVP Kultura, Radio Kampus, NN6T, E-teatr.pl, taniecPOLSKA.pl, TerazTeatr.pl, Prestoportal.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, Warszawa

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close