Wrocław/Fundacja Da się: Dominika Knapik, Iwona Olszowska – warsztaty tańca współczesnego

Zdjęcie: Wrocław/Fundacja Da się: Dominika Knapik, Iwona Olszowska – warsztaty tańca współczesnego

Dominika Knapik, Fot. K. Dąbrowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Da Się zaprasza do Wrocławia na warsztaty tańca współczesnego i improwizacji, ktore poprowadzą Dominika Knapik i Iwona Olszowska. Termin: 25.01.2014 (sobota): 10.00-13.30 – Iwona Olszowska –  Od Body Mind Centering® do improwizacji (3,5h), 15.00-18.30 – Dominika Knapik – Technika tańca współczesnego z elementami teatru (3,5h). 26.01.2014 (niedziela): 10-13.30 – Iwona Olszowska, 15.00-18.30 – Dominika Knapik; miejsce: Wrocław, Proxima, ul. Wierzbowa 15. Koszt: całość (dwudniowe warsztaty – 14h): przy wpłacie do 10 stycznia – 170 zł, po tej dacie – 190 zł; jedna technika (zajęcia z jednym prowadzącym; 7h): przy wpłacie do 10 stycznia – 100 zł, po tej dacie – 120 zł); pojedynczy blok zajęć (3,5h): 65 zł. Zgłoszenia do 15 stycznia: dasiefundacja@gmail.com (tel. +48 697 456 246). Karta zgłoszeniowa.

Iwona Olszowska – tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego, świadomości ciała, improwizacji w kontakcie oraz improwizacji jako performance; Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering®. Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca EST w Krakowie. Prowadzi zajęcia w Hurtowni Ruchu, krakowskiej PWST oraz w Bytomiu, na Uniwersytecie Rzeszowskim, na kursach instruktorskich i warsztatach tańca w Polsce i za granicą (m.in. Ukraina, Anglia, Rosja). Doświadczenie taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie, w Alabamie i w Calgary, podczas warsztatów organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz festiwale tańca w Polsce. Obecnie tworzy choreografie autorskie solowe oraz dla zespołów (m.in. Polskiego Teatru Tańca) oraz teatralne (m.in. dla Teatru Rozmaitości, Teatru Starego, Słowackiego w Krakowie). Jako tancerka brała udział w wielu projektach międzynarodowych. Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugalii, Czechach, na Ukrainie, Mołdawii. Otrzymała nagrody za choreografię oraz za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego /ArtsLink w Nowym Jorku.

Opis zajęć:
Od somatyzacji droga Body Mind Centering® do IMPROWIZACJI. Zajęcia będą obejmowały warm up wypływający ze świadomości ciała wg metody Body Mind Centering®. Poza uświadamianiem motoryki ruchu będziemy również pracować ze zmysłami, jako środkami obecności i komunikacji scenicznej, subtelnej jakości ruchu oraz postrzegania – intencja, atencja, projekcja ruchu i towarzyszące temu wzorce; klarowność, decyzje, działanie kreatywne tu i teraz.

Dominika Knapik
Tancerka, aktorka i choreografka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (PWST), gdzie obecnie wykłada, oraz wiceprezes Stowarzyszenia Humanistycznych Inicjatyw Twórczych Sztruks. Stypendystka DanceWeb, ArtsLink, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Regularnie współpracuje z teatrami dramatycznymi w Polsce jako choreograf. W 2008 roku założyła wraz z Wojciechem Klimczykiem kolektyw artystyczny Harakiri Farmers, interdyscyplinarną inicjatywę artystyczną, w ramach której zrealizowała m.in. spektakle how do you like me?, Keret, We Are Oh So Lucky, Moskwa, Stille, Dzoe.
www.harakirifarmers.com
www.sztruks.org

Opis zajęć:

Warsztaty tańca współczesnego z elementami teatru to laboratorium kreatywnej pracy z ciałem łączące różnorodne techniki taneczne i aktorskie. Każdy z uczestników będzie miał okazję eksplorować swą własną wyobraźnię i pamięć ciała. Warsztat będzie zaczynał się od intensywnej rozgrzewki zawierającej elementy jogi, baletu, tańca współczesnego i teatru fizycznego. Następnie uczestnicy wprowadzeni zostaną w proces kompozycji teatralnych struktur z użyciem wymyślonych fraz i etiud.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Wrocław: Proxima, ul. Wierzbowa 15

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close