Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Skrypty z codzienności” – rezydencja: Justin F. Kennedy i Anna Nowicka (warsztaty)

Zdjęcie: Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Skrypty z codzienności”  – rezydencja: Justin F. Kennedy i Anna Nowicka (warsztaty)

Justin F. Kennedy. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych zaprasza na warsztaty prowadzone przez artystów odbywających rezydencję w ramach programu Skrypty z codzienności – Justina F. Kennedy’ego i Annę Nowicką. Program Skrypty z codzienności odbędzie się w ramach projektu Laboratorium Ruchu – III edycji wspieranej przez ESK 2016 i Instytut Muzyki i Tańca.

Laboratorium zakłada zbudowanie otwartej platformy dla artystów, wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, posługujących się wyrazistym językiem artystycznym. W ramach Laboratorium ruchu organizowane są pobyty rezydencyjne Skrypty z codzienności dla znanych i cenionych choreografów, a także prezentacje ich autorskich spektakli. Chcemy stworzyć przestrzeń dla nowych definicji ruchu, tańca, performowania, podkreślając refleksyjność jako cechę niezbędną do współtworzenia przestrzeni współczesnej kultury i pokazać, że wewnętrzne bogactwo jest źródłem różnic w sposobach postrzegania rzeczywistości.

Sylwetki rezydentów:

 

Justin F. Kennedy – berliński  tancerz, choreograf i nauczyciel, pochodzi z Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. mieszkający i pracujący w Berlinie. W 2006 roku zdobył tytuł licencjata w dziedzinie tańca i Studiów Etnicznych na Wesleyan University w Connecticut, w 2013 roku, magistra choreografii w  HZT Berlinie. Zdobywał dodatkową wiedzę z tańca w Alvin Ailey School w Nowym Jorku. Pracował z choreografami m.in: z Tino Sehgal, Tomi Paasonen, Jeremy Wade, Faustin Linyekula, Ivo Dimchev, Matanicola, Anna Nowicka, Ayman Harper, Jessy Tuddenham, Liz Kinoshita, Adam Linder, Dani Brown.

Występował gościnnie w Operze Berlińskiej. Jest członkiem grupy Boyz in the Woods.

 

Anna Nowicka jest absolwentką eksperymentalnej szkoły tańca SEAD w Salzburgu, Ernst-Busch/HZT w Berlinie oraz wydziału psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej artystyczne poszukiwania skupiają się na relacji pomiędzy śniącym ciałem a ciałem tańczącym, a zwłaszcza na zagadnieniach choreografii wyobrażonego. W ramach swojej praktyki zgłębia wielorakie perspektywy patrzenia oraz możliwości wykorzystania różnych punktów widzenia jako narzędzi do odkrywania i ujawniania wszelkich możliwych, z pozoru oku niedostępnych, obrazów. Choreografowanie postrzega jako nieustanne badanie związku i napięcia między procesem twórczym a jego rezultatem (rozumianym także jako poszukiwań produkt uboczny). Droga twórcza Ani rozpoczęła się od spotkania z Anną Godowską oraz wieloletniej współpracy ze słoweńską choreografką Malą Kline. Jej indywidualna praktyka choreograficzna od 2010 roku (udziału w Solo Projekcie)  związana jest z Art Stations Foundation w Poznaniu. Anna jest laureatką wielu nagród i stypendiów, jej spektakl fire is raging in your hair wygrał festiwal 100 GRAD w HAU w Berlinie (2012), a solo: truth is just a plain picture. said bob. znalazło się w programie Polskiej Platformy Tańca 2012. Obecnie Anna studiuje na pierwszym roku studiów doktoranckich na wydziale aktorskim PWSTTiF w Łodzi, oraz w The School of Images  pod kierunkiem dr Catherine Shainberg i dzieli swoje życie między Berlin a Polskę.

Terminy zajęć  dla dorosłych:

2 maja, 17.30 – sala w Hostelu One (Rynek 30)

3 maja, od 17.30 do 22.00 – sala w Hostelu One (Rynek 30)

4 maja, 14.30 do 16.30, od  18.30 – sala w Hostelu One (Rynek 30)

Terminy zajęć  dla młodzieży:

7 maja, od 18.45 – sala Centrum Inicjatyw Artystycznych

Zapisy: atutysztuki@gmail.com
nr tel: 505 963 162
koszt: 30 zł.

W ramach III Laboratorium Ruchu ESK 2016 artyści pokażą również spektakl flitter, flutter, glitter, glutter or the any combination of the four (lub jakakolwiek kombinacja czterech powyższych). Pokaz odbędzie się 9 maja o godz. 19.00 w Centrum Inicjatyw Artystycznych.

Więcej informacji

***

Wystawa fotografii tańca Marty Ankiersztejn Frozen odbywa się w dniach 30 kwietnia (wernisaż) – 1 czerwca 2015 roku (Galeria Jadalnia).

Projekt Laboratorium Ruchu – III edycja wspierany przez ESK 2016  i Instytut Muzyki i Tańca.

Logo ESK Wrocław (miniaturka)   IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:30

Wrocław: Hostel One, Rynek 30. Nd: 17.30-22.00; Pon: 14.30-16.30 i od 18.30 (zajęcia dla dorosłych). Zajęcia dla młodzieży 7 maja w CIA.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close